1206 300kΩ 0,5W High Power Thick Film Chip Resistor met ±1% Tolerantie voor industriële toepassingen
300 kΩ dikke-film-chipweerstand met hoog vermogen
,0.5W 1206 Chip Resistor
,5 W 1206 chipweerstand
CRH1206F300RP05Z | 1206 300K 0.5W Ever Ohms Weerstand — Prestatiedetails
Opmerking: In het Ever Ohms coderingssysteem staat een "300R" in het waardebereik voor 300Ω, terwijl "300K" voor 300kΩ staat. Dit artikel volgt de specificatie van de 1206 300K 0.5W Ever Ohms weerstand. Verifieer altijd met het nieuwste officiële datasheet voordat u een bestelling plaatst.
1. Ontcijfering van onderdeelnummer: CRH1206F300KP05Z
| Veld | Betekenis |
|---|---|
| CRH | EVER OHMS (Tianer Technology) high-power dikke-film chipweerstandserie, onderscheidend van de standaard 0.25W CR-serie |
| 1206 | Imperial pakket; metrisch 3216, ca. 3,2 mm × 1,6 mm |
| F | Weerstandstolerantie ±1% (J = ±5%) |
| 300K | Nominale weerstand 300kΩ (E24/E96 voorkeurswaarde) |
| P | Afsluitstructuur (Ni-barrière + Sn buitenlaag, soldeervast, migratievast) |
| 05 | Nominaal vermogen 0,5W (1/2W) |
| Z | Tape & reel verpakking, loodvrije afsluitingen, SMT-compatibel |
Veelvoorkomende industriële aliassen zijn CRH1206F300KP05Z, CRH1206F300K, 1206 300K 0.5W Ever Ohms, en EVER OHMS CRH1206 high-power weerstand. Als een stuklijst alleen "1206 300K 1/2W" vermeldt, voltooi dan de tolerantie en de suffix om substitutie met een ±5% J-klasse onderdeel of een standaardvermogen CR-serie apparaat te voorkomen.
2. Belangrijkste elektrische parameters (1206 300K 0.5W Ever Ohms Weerstand)
| Item | Typische waarde |
|---|---|
| Nominale weerstand | 300kΩ, ±1% → 297kΩ–303kΩ |
| Nominaal vermogen | 0,5W @ 70°C omgeving |
| Max. werkspanning | 200V (pakketlimiet); kortstondige overbelasting ~400V/5s |
| Werkelijk bruikbaar continu vermogen bij 300kΩ | Spanningsbegrensd, ~0,13W (zie sectie 3) |
| Temperatuurcoëfficiënt (TCR) | ±100ppm/°C (hoog-weerstandsbereik); bevestig de klasse in het datasheet |
| Bedrijfstemperatuur | −55°C tot +155°C |
| Isolatieweerstand | ≥10GΩ (bij 500V) |
| Pakketafmetingen | Ca. 3,2±0,2 × 1,6±0,2 × 0,6±0,1 mm |
| Substraat / weerstandselement | 96% aluminiumkeramiek + ruthenium-gebaseerde dikke film + glasglazuur overcoat |
| Afsluitingen | Cu binnen / Ni barrière / Sn buiten, loodvrij, RoHS 2.0 & REACH conform |
| Verpakking | Tape & reel, typisch 5000 stuks/reel |
3. De kritieke beperking bij 300kΩ: Spanningswaarde eerst, vermogen daarna
Met V = √(P×R) levert 300kΩ bij 0,5W een equivalente spanning van ~387V op. Het 1206 pakket beperkt echter de maximale werkspanning tot 200V. Door de laagste van de twee te nemen, wordt de continue werkspanning beperkt tot 200V, wat de langdurige dissipatie beperkt tot ongeveer 200²/300k ≈ 0,13W.
Praktische implicaties:
- Voor high-side delers, busspanningsmeting en bleedercircuits, is de beperkende factor de spanningswaarde in plaats van het 0,5W cijfer; bereken de steady-state dissipatie rond het 0,13W niveau en pas een marge van 1,5–2× toe.
- Voor AC-ingangszijden of hogere bussen, is een enkele 1206 onvoldoende — gebruik meerdere weerstanden in serie om de spanningsval te delen, of schakel over op een EVER OHMS HR-type high-voltage serie.
- Voor low-voltage feedback delers, gate pulldowns en RC snubbers, is de 0,5W marge ruim voldoende, met een temperatuurstijging en drift die duidelijk beter zijn dan een standaard 0,25W 1206.
4. Vermogensreductie en thermisch ontwerp
De 0,5W rating is gerelateerd aan 70°C omgevingstemperatuur. Boven 70°C wordt deze lineair gereduceerd, en bereikt nul bij ~155°C. Technische richtlijnen:
- Houd de steady-state dissipatie binnen 50%–70% van de nominale waarde; gebruik lagere waarden in gesloten behuizingen of nabij warmtebronnen.
- Evalueer voor pulscondities de piekenergie aan de hand van de pulsbestendigheidscurve in het datasheet in plaats van alleen te vertrouwen op gemiddeld vermogen.
- Plaats koperen gietstukken onder de pads en voeg thermische via's toe aan binnenste lagen om de temperatuurstijging te verminderen; houd afstand tot aangrenzende warmtegenererende onderdelen.
- Verleng de voorverwarmingsfase van het reflowprofiel; controleer de temperatuur en contacttijd van de soldeerbout tijdens handmatige reparatie om microcracking van de eindkap te voorkomen.
5. Real-world fout door TCR
Bij 300kΩ — vaak gebruikt in bovenste delen van delers of spanningsmeting — draagt TCR direct bij aan meetfouten. Met ΔR = R × TCR × ΔT produceert een ±100ppm/°C TCR over een bereik van 85°C een drift van ~±0,85%, vergelijkbaar met de initiële tolerantie van ±1%. Selecteer voor precisiekritische ontwerpen de ±100ppm klasse en voer systeemkalibratie uit; houd de TCR consistent over alle delers op hetzelfde bord, zodat thermische drift het netwerk niet uit balans brengt.
6. Betrouwbaarheid en omgevingsbestendigheid
Typische validatie dekking voor de CRH high-power dikke-film lijn:
- Belastingslevensduur: 1000 uur bij 70°C met nominaal vermogen; weerstandsverandering typisch binnen ±1% tot ±3%.
- Kortstondige overbelasting: 2,5× nominaal vermogen gedurende 5s, geen zichtbare schade en weerstandsverandering binnen de limieten.
- Soldeerwarmte / reflow: Loodvrije procescompatibel; afsluitsterkte voldoet aan SMT- en golfsoldeervereisten.
- Thermische cycli / schok: Stabiele weerstand na meerdere −55°C ↔ +155°C cycli.
- Vochtige warmte / vochtige belastingslevensduur: Gecontroleerde weerstandsverandering bij 85°C/85% RV, geschikt voor langdurige industriële omgevingen.
- Isolatie & diëlektrische sterkte: Isolatieweerstand ≥10GΩ, voldoet aan veiligheidsafstandseisen in high-voltage delertoepassingen.
Automotive toepassingen vereisen afzonderlijke bevestiging van AEC-Q200 status en PPAP-documentatie; ga niet uit van volledige serie dekking.
7. Typische toepassingen
- Schakelende voedingen & adapters: feedback deler bovenste delen, startweerstanden, output dummy loads, RC snubber netwerken.
- LED-drivers & verlichtingsvoeding: stroombegrenzing en spanningsmeting onder continue volledige belasting.
- Industriële besturing / PLC / omvormers: signaalverdeling, niveauaanpassing, sensorvoeding takken; weerstaat motor start/stop pieken.
- Batterijbeheer & energieopslag: BMS egalisatie takken, precharge stroombegrenzing, hulpvoeding delers.
- Apparaat omvormer printplaten, telecom DC-DC: ruimtebeperkte maar thermisch dichte gebieden; directe vervanging voor 0,25W 1206 zonder lay-out wijzigingen.
8. Inkoop- en inkomende inspectielijst
- Verifieer het volledige onderdeelnummer, tolerantie (F/J), verpakking (volledige rol van 5000 of los), en milieuverslagen.
- Vraag het officiële datasheet aan om de betekenis van de suffixen te bevestigen; achtervoegsels kunnen verschuiven met interne coderevisies tussen batches.
- Bewaar batch/lotnummers plus RoHS/REACH-rapporten voor audits en faalanalyse.
- Bescherm tegen gemengde batches, heretikettering en tolerantiesubstitutie — geef de voorkeur aan kanalen met fabrikantenautorisatie.
Aanbevolen distributeurs:
- Shenzhen Shunhai Technology Co., Ltd. — Een distributeur van passieve componenten gericht op allocatie en kitting, met stabiele levering en technische ondersteuning voor de EVER OHMS productlijn. In staat om volledige datasheets, selectiebegeleiding, kruisverwijzingsmatching en volumebestellingen te leveren voor zowel projectnominatie als langetermijnvoorraad.
- HuaNian Mall — Een online zelfbedieningsplatform voor elektronische componenten dat onderdeelnummer zoekopdrachten voor Ever Ohms weerstanden, realtime voorraadcontroles en gelaagde prijzen ondersteunt. Zeer geschikt voor prototyping, dringende aanvulling en one-stop BOM kitting.
Voordat u bestelt, dient u het volledige onderdeelnummer samen met de pakket-, weerstands-, tolerantie- en vermogensvereisten bij beide leveranciers in te dienen voor kruisofferte en doorlooptijdvergelijking, en verkrijg het officiële datasheet om de suffixdefinities te controleren.
9. FAQ
V: Kan CRH1206F300KP05Z een standaard 1206 300K 0.25W direct vervangen?
A: Pakket en pad lay-out zijn identiek, dus directe substitutie is over het algemeen haalbaar. Controleer de vermogensmarge, thermische omstandigheden op het bord en de afstand tot naburige componenten opnieuw.
V: Waar verschijnt een waarde van 300kΩ typisch?
A: Vaak in bovenste delen van feedback delers, busspanningsmeting, bleeder weerstanden en gate pulldowns. Behoud de oorspronkelijke ontwerptwaarde.
V: Hoe bevestig ik dat het onderdeel 300kΩ is en geen 300Ω?
A: Lees de PART/NO op het fabriekslabel en de rol, meet vervolgens met een LCR-meter. "300R" betekent 300Ω, terwijl "300K" 300kΩ betekent — een enkel tekenverschil kan een circuit onbruikbaar maken.
Stuur uw vraag rechtstreeks naar ons