CRH1206F1R80P05S 1206 Chipweerstand 1.8Ω 0.5W High Power Thick Film met ±1% Tolerantie
1
,8 Ω krachtige chipweerstand met dikke film
,±1% Tolerance CRH1206F1R80P05S
CRH1206F1R80P05S 1206 1.8R 0.5W ooit Ohm High Power dikke film chipweerstand
1. Productoverzicht
CRH1206F1R80P05S is een standaard bestelnummer van de CRH-serie dikkefilmchipweerstanden met hoog vermogen, vervaardigd door EVER OHMS (TA-I) uit Taiwan. In de industrie wordt er gewoonlijk naar verwezen als de "1206 1.8R 0,5W Ever Ohms-weerstand." Het is gehuisvest in een EIA 1206 (metrisch 3216) pakket en biedt een nominale weerstand van 1,8 Ω, een tolerantie van ±1% (F-klasse) en een nominaal vermogen van 0,5 W bij een omgevingstemperatuur van 70 °C.
Het belangrijkste voordeel van dit onderdeel is een verdubbeld vermogen bij dezelfde footprint. Terwijl standaard 1206-chipweerstanden met dikke film doorgaans een vermogen van 0,25 W hebben, bereikt de EVER OHMS CRH-serie 0,5 W door de formulering van de dikke filmpasta te optimaliseren, het warmtegeleidingspad door het keramische aluminiumoxide-substraat te verbeteren en de aansluitelektroden te verbreden. Voor ontwerpingenieurs betekent dit dat een weerstand van 0,25 W direct kan worden vervangen door de CRH1206F1R80P05S in ontwerpen met beperkte ruimte die een gematigde belastbaarheid vereisen - geen herindeling van het bord of een groter pakket nodig.
De weerstandswaarde van 1,8 Ω valt in het lage weerstandsbereik, waardoor deze geschikt is voor stroomdetectie, inschakelbegrenzing, overspanningsonderdrukking en circuits voor stroomdeling. Gecombineerd met een vermogen van 0,5 W en een tolerantie van ± 1% wordt de CRH1206F1R80P05S al volwassen gebruikt in schakelende voedingen, LED-drivers, motoraandrijvingen, GBS en industriële besturingskaarten.
2. Onderdeelnummerdecodering
| Segment | Betekenis | Beschrijving |
|---|---|---|
| CRH | Serie | EVER OHMS serie met dikke filmchipweerstanden met hoog vermogen, verschillend van de standaard 0,25W CR-serie |
| 1206 | Pakket | EIA 1206 / metrisch 3216, ca. 3,05 mm × 1,60 mm × 0,55 mm |
| F | Tolerantie | ±1% (G = ±2%, J = ±5% ook verkrijgbaar) |
| 1R80 | Weerstand | "R" geeft de komma → 1,8Ω aan, een standaardwaarde van E96 |
| P05 | Vermogen | 0,5W (1/2W) bij een omgevingstemperatuur van 70°C |
| S | Achtervoegsel verpakking | Verpakking met tape op haspels, loodvrije terminals, voldoet aan RoHS 2.0 en REACH (exacte hoeveelheid haspels is afhankelijk van de achtervoegselversie en het officiële gegevensblad) |
Als u alleen "1206 1.8R 0,5W" op een stuklijst specificeert, bestaat het risico dat u een onderdeel van J-kwaliteit (±5%) of een standaard 0,25W CR-serie apparaat ontvangt. Gebruik altijd het volledige onderdeelnummer CRH1206F1R80P05S. Andere weerstandswaarden in dezelfde serie kunnen worden verkregen door de weerstandscode te wijzigen (bijv. 1R00, 2R20, 4R70) terwijl het pakket en het nominale vermogen ongewijzigd blijven.
3. Belangrijke elektrische parameters
De onderstaande parameters zijn samengesteld uit de EVER OHMS CRH-seriespecificatie; raadpleeg het meest recente officiële datablad voor exacte cijfers:
| Item | Parameter |
|---|---|
| Pakket | 1206 (3216 metrisch), ca. 3,05 ± 0,10 × 1,60 ± 0,20 × 0,55 ± 0,15 mm |
| Nominale weerstand | 1,8 Ω |
| Tolerantie | ±1% (F-klasse) |
| Nominaal vermogen | 0,5W @ 70°C |
| Max. werkspanning | 200V |
| Kortstondige overbelastingsspanning | 400 V (5 s) |
| Temperatuurcoëfficiënt (TCR) | ±400 ppm/°C (lage-weerstandsband 1Ω~9,9Ω) |
| Bedrijfstemperatuurbereik | −55°C ~ +155°C |
| Isolatieweerstand | ≥10 GΩ |
| Terminalstructuur | Ag-Pd binnenlaag / Ni-barrièrelaag / loodvrije Sn-buitenlaag |
| Naleving van het milieu | RoHS 2.0, REACH halogeenvrij |
| Kwaliteitssysteem | ISO 9001, IATF 16949; AEC-Q200 op geselecteerde onderdelen |
Twee punten verdienen aandacht:
TCR is afhankelijk van de weerstandsband.In de CRH-serie heeft het 1Ω–9,9Ω-segment met lage weerstand een typische TCR van ±400 ppm/°C, hoger dan de ±100 ppm/°C van het 10Ω–1MΩ-segment. Dit is inherent aan dikkefilm-laagohmige materialen. Voor circuits die een nauwe driftprestatie vereisen (bijvoorbeeld precisiedetectie), moet u een ontwerpmarge toestaan of alternatieven voor een shunt van aluminiumlegering of dunne-filmalternatieven overwegen; voor begrenzings-, ontluchtings-, stroomverdelings- of poortdempingsfuncties is ±400 ppm/°C volledig voldoende.
Het nominale vermogen heeft betrekking op 70°C.Het getal van 0,5 W geldt bij een omgevingstemperatuur van 70 °C; boven die temperatuur moet de weerstand lineair worden verlaagd, tot nul bij 155°C. Ontwerp in de praktijk niet tot een volledige 0,5 W – evalueer tegen het koperoppervlak van de PCB, de hitte van aangrenzende componenten en de werkelijke omgevingstemperatuur. Een algemene regel is om de continue dissipatie binnen 60%–70% van de gereduceerde waarde te houden.
4. Constructie en betrouwbaarheid
Dikke-film zeefdruk met sinteren op hoge temperatuur.Metaaloxidepasta op rutheniumbasis wordt gezeefdrukt op een keramisch substraat van 96% aluminiumoxide en boven 800°C gesinterd om de weerstandslaag te vormen. De thermische geleidbaarheid van aluminiumoxide is veel groter dan die van FR-4, waardoor warmte snel van de weerstandslaag naar de aansluitingen en PCB-pads kan stromen – de fysieke basis voor het bereiken van 0,5 W in een 1206-pakket.
Glazuurbescherming over de vacht.Een glasglazuurlaag beschermt tegen vocht, stof en mechanische schade. Onder langdurige omstandigheden van 85°C/85%RH blijft de weerstandsverandering strak gecontroleerd, wat geschikt is voor vochtige industriële omgevingen.
Drielaagse terminals voor zwavel- en migratiebestendigheid.De Ni-barrièrelaag voorkomt effectief dat zwavel uit de omgeving de zilverelektrode aantast en vermindert het risico op elektrochemische migratie. Dit vermindert aanzienlijk het aantal storingen in open circuits als gevolg van zwavelvorming van de elektroden in zwavelhoudende industriële installaties, in batterijpakketten en in telecomapparatuur buitenshuis.
Soldeerbaarheid en SMT-compatibiliteit.Loodvrije vertinde buitenplaten zijn compatibel met loodvrije reflow-profielen, zorgen voor een goede bevochtiging en leveren hoge plaatsingspercentages op. Het 1206-formaat is stabiel voor pick-and-place-herkenning en is ook gemakkelijk met de hand te bewerken.
Puls- en overbelastingsmogelijkheid.Dankzij de krachtige dikkefilmconstructie en het grote elektrodeoppervlak is de CRH1206F1R80P05S bestand tegen transiënte spanningspieken als gevolg van het opstarten van de motor, het aantrekken van relais en het opladen van de condensator. De kortstondige overbelastingsspanning bereikt 400 V gedurende 5 seconden. Herhaalde hoogfrequente pulsstress vereist echter een beoordeling van de levensduur op basis van de feitelijke golfvorm.
5. Tips voor reductie en thermische PCB-ontwerp
Thermisch ontwerp is het meest over het hoofd geziene aspect bij het gebruik van deze 1206 1.8R 0,5W Ever Ohm-weerstand:
- Correct afwaarderen:Volledige 0,5 W is beschikbaar onder een omgevingstemperatuur van 70 °C; neemt lineair af van 70°C naar 155°C. In afgesloten behuizingen of in de buurt van transformatoren en vermogenstransistoren kan de lokale omgevingstemperatuur 20–30°C boven de nominale waarde van het systeem liggen – ontworpen tegen het heetste punt.
- Verleng pad koper:Terminals zijn het belangrijkste warmtepad. Verleng het koper tot voorbij de pads en voeg via's toe aan de koperen vlakken aan de binnen- of achterkant om de temperatuurstijging van het apparaat aanzienlijk te verminderen.
- Ruimte meerdere weerstanden:Vermijd het plaatsen van meerdere vermogensweerstanden zonder tussenruimte; thermische koppeling stapelt warmte lokaal.
- Verifieer door meting:Meet vóór massaproductie de oppervlaktetemperatuur van het weerstandslichaam met een thermokoppel of IR-camera en bereken het bruikbare vermogen terug op basis van de deratingcurve. Dit overtreft pure berekening.
- Controleer stroom tegen weerstand:Bij 1,8Ω komt 0,5W overeen met ongeveer 0,53A continu (I = √(P/R)). Als de circuitstroom dit overschrijdt, verplaats dan naar 1210, 2010 of 2512 pakketten in de EVER OHMS CRH-serie, of parallelle meerdere apparaten.
6. Typische toepassingen
Schakelende voedingen en DC-DC-converters— stroomdetectie aan de uitgang, softstartstroombegrenzing, onderbeen van de feedbackdeler en MOSFET-poortdemping. De combinatie van 1,8 Ω / 0,5 W laat een comfortabele marge over in begrenzings- en snubberloops van kleine tot middelgrote voedingen.
LED-drivers en verlichtingsvermogen— gebruikt als stroomdelende weerstand in parallelle LED-modules met meerdere strings; 1,8Ω onderdrukt de huidige mismatch tussen strings, terwijl 0,5W variaties in de ingangsspanning absorbeert. Ook geschikt voor stroomdetectie en overstroombeveiliging in LED-drivers.
Motoraandrijvingen en elektrisch gereedschap— motorstart- en remgebeurtenissen genereren grote transiënte stromen. De CRH1206F1R80P05S kan dergelijke spanningen goed aan in de posities van poortweerstand, snubber en remontluchter.
Batterijmanagementsystemen (BMS) en energieopslag— stroombegrenzende weerstand in balanceringscircuits, bemonstering en ontluchting in laad-/ontlaadbeveiligingsplaten. Nikkelbarrière-aansluitingen verbeteren de zwavelbestendigheid in accupakketten, en het bereik van -55 °C tot +155 °C dekt vereisten voor auto's en opslag bij hoge temperaturen.
Industriële besturings- en telecomapparatuur— I/O-circuits van PLC-modules, VFD-signaalbemonstering en piekabsorptienetwerken bij stroompoorten van switch/router samen met TVS-diodes.
Consumentenelektronica en huishoudelijke apparaten– krachtige adapters, slimme luidsprekers, besturingskaarten voor airconditioning en wasmachines, overal waar de ruimte krap is, maar er wel wat stroom moet worden afgevoerd. Het gebruik van een 1206 0,5W in plaats van een 1210 of 2010 bespaart bordruimte.
7. Selectie-, vervangings- en aankoopnotities
- Tolerantiegraad is belangrijk.F = ±1%, J = ±5%. Kies F voor stroomdetectie, stroom delen en drempelinstelling; J is goedkoper en prima voor ontluchtings-, pull-up/pull-down- en dempingsrollen.
- Let op TCR plus tolerantie bij lage ohm.Bij 1,8Ω bedraagt de absolute afwijking van ±1% slechts ±0,018Ω, maar ±400 ppm/°C voegt drift toe over het volledige temperatuurbereik. Evalueer het foutenbudget bij volledige temperatuur in precisiedetectielussen, of kies een weerstand van legering/dunnefilm.
- Vervang de kruiscontrolelijst.Wanneer u een vervangingsmiddel voor CRH1206F1R80P05S aanschaft, controleer dan artikel voor artikel: pakket (1206), weerstand (1,8Ω), tolerantie (±1%), nominaal vermogen (0,5W en de referentietemperatuur - sommige merken vermelden bij 25°C, andere bij 70°C), TCR, maximale werkspanning, loodvrije aansluitingen en milieu-achtervoegsel. Niet-overeenkomende referentietemperaturen zijn een veel voorkomende vervangingsfout.
- Koop via geautoriseerde kanalen.OOIT OHMS-weerstanden circuleren in grote volumes, en niet-geautoriseerde kanalen kunnen gemengde batches, verkeerde tolerantiewaarden of opmerkingen leveren. Verzoek om distributeurautorisatiecertificaten, traceerbaarheid van partijen en fabriekstestrapporten; voer inkomende weerstandsbemonstering en soldeerbaarheidscontroles uit op de eerste partij.
8. Aanbevolen bronnen
Shenzhen Shunhai Technologie Co., Ltd.
Shunhai Technology, opgericht in 2012 en gevestigd in Baoneng Technology Park, Longhua District, Shenzhen, is een hightech onderneming die distributie en technische service voor halfgeleiders en passieve componenten integreert. Het is een geautoriseerde distributeur van EVER OHMS (TA-I) op het vasteland van China, die het volledige assortiment EVER OHMS dikke film- en dunne filmchipweerstanden bestrijkt, evenals weerstanden van legeringen en shunts met metalen platen. Het bedrijf voert ook bijna honderd merken, waaronder Walter, Yien, Liangsheng, Luhai, Sanhuan, Lizhi, Socay, Sunway, Murata, TDK en Samsung. Met een aanzienlijke voorraad ondersteunt het one-stop BOM-kitting, prototyping in kleine batches, selectiebegeleiding en foutanalyse. Het klantenbestand omvat industriële elektronica, communicatie, IoT, consumentenelektronica en auto-elektronica in meer dan 30 landen en regio's. Voor CRH1206F1R80P05S biedt Shunhai zekerheid over de nauwkeurigheid van onderdeelnummers, traceerbaarheid van partijen en prijzen.
HuaNian-winkelcentrum
HuaNian Mall is het online inkoopplatform dat wordt beheerd door Shunhai Technology en dat online vragen en bestellingen aanbiedt voor het volledige EVER OHMS-productassortiment. Het platform biedt realtime opzoeken van aandelen, gedifferentieerde prijzen, intelligente onderdeelselectie en vervangingsaanbevelingen. Het verwerkt zowel R&D-prototypes als kleine tot middelgrote productieruns met snelle betaling, verpakking en verzending, waardoor de validatiecycli en materiaalvoorbereidingstijd worden verkort. Ingenieurs die de prijs en levertijd voor CRH1206F1R80P05S vergelijken, kunnen het onderdeelnummer rechtstreeks in HuaNian Mall zoeken om de beschikbaarheid en bestelvoorwaarden te controleren.
9. Veelgestelde vragen
Vraag 1: Waarin verschilt CRH1206F1R80P05S van een gewone CR1206 1.8R?
A: CRH is de krachtige serie van EVER OHMS: 0,5 W in een 1206-pakket versus doorgaans 0,25 W voor de standaard CR-serie. Weerstand en tolerantie zijn identiek, maar CRH gebruikt een substraat-, pasta- en elektrodestructuur die is geoptimaliseerd voor warmteafvoer. Vervanging is alleen veilig in de richting van "laag vermogen naar hoog vermogen", nooit andersom.
Vraag 2: Wat is de maximale continue stroom voor 1,8Ω 0,5W?
A: Van P = I²R komt 0,5W overeen met ongeveer 0,53A continu. Voor betrouwbaarheid op de lange termijn met reductie moet u de werkelijke ontwerpstroom rond de 0,4 A of minder houden en bevestigen met de gemeten temperatuurstijging.
Vraag 3: Is dit onderdeel AEC-Q200 gekwalificeerd?
A: Geselecteerde onderdelen uit de CRH-serie ondersteunen toepassingen in de automobielsector en beschikken over relevante certificeringen. Of CRH1206F1R80P05S specifiek de AEC-Q200-kwalificatie heeft, en op welk niveau, moet worden bevestigd door de fabrikant of een geautoriseerde distributeur met behulp van de huidige certificeringsdocumenten – ga er niet van uit.
Vraag 4: Kunnen twee parallelle weerstanden van 3,6 Ω 1,8 Ω vervangen?
EEN: Ja. Twee parallelle 3,6Ω/0,5W leveren een equivalent van 1,8Ω op bij 1W, wat meer vermogensruimte en een lagere temperatuurstijging oplevert. Let op het grotere lay-outgebied en de bijbehorende overwegingen; geef de voorkeur aan apparaten uit dezelfde tolerantiebatch.
Vraag 5: Wat is de verpakkingshoeveelheid?
A: EVER OHMS 1206-onderdelen worden doorgaans geleverd op tape-haspels van 5.000 stuks; bevestig aan de hand van de achtervoegselversie en het nieuwste officiële gegevensblad. Vraag de distributeur naar haspelbreuken of monsterlevering voor kleine hoeveelheden.
Opmerking: De parameters in dit document zijn samengesteld uit openbaar beschikbare documentatie uit de EVER OHMS CRH-serie. Exacte elektrische specificaties, verpakkingscodes en certificeringsstatus worden bepaald door het meest recente officiële EVER OHMS-gegevensblad en door de fabriek uitgegeven certificaten.
Stuur uw vraag rechtstreeks naar ons