1206 2,7kΩ 0,5W Wysokiej mocy Twarda folia chip rezystor - SMD rezystor do zastosowań przemysłowych
Rezystor grubowarstwowy o dużej mocy 1206
,Rezystor SMD 2
,7 kΩ
CRH1206F2K70P05Z — Szczegóły rezystora Ever Ohms 1206 2,7K 0,5W
CRH1206F2K70P05Z to rezystor SMD grubowarstwowy 1206, 2,7kΩ, ±1%, 0,5W z serii CRH o wysokiej mocy firmy Ever Ohms Technology. Oferuje dwukrotnie wyższą moc znamionową niż standardowy rezystor 1206 (0,25W), z maksymalnym napięciem roboczym 200V, TCR ±100ppm/°C i zakresem temperatur pracy od −55 do +155°C. Typowe zastosowania obejmują dzielniki sprzężenia zwrotnego w impulsowych zasilaczach, sterowniki LED, przemysłowe płyty sterujące i sieci ograniczające prąd w adapterach.
1. Rozszyfrowanie numeru części
|
Segment |
Wartość |
Znaczenie |
|
CRH |
Seria |
Rezystor chipowy grubowarstwowy o wysokiej mocy |
|
1206 |
Rozmiar obudowy |
Imperialny 1206 / Metryczny 3216 (3,2 × 1,6 mm) |
|
F |
Tolerancja |
±1% (J=±5%, D=±0,5%, B=±0,1%) |
|
2K70 |
Rezystancja |
Kod 4-cyfrowy: 270 × 10¹ = 2700Ω = 2,7kΩ |
|
P05 |
TCR |
±100ppm/°C |
|
Z |
Pakowanie/Ekologia |
Taśma i rolka, RoHS/bezhalogenowy (potwierdzić w karcie katalogowej) |
Należy zwrócić uwagę na konwencję "K jako separator dziesiętny": 2K70 = 2,7kΩ, a nie 270Ω. Jest to najczęstszy błąd przy sprawdzaniu listy materiałowej (BOM).
2. Kluczowe specyfikacje elektryczne
|
Parametr |
Wartość |
|
Marka / Seria |
Ever Ohms (天二) / CRH |
|
Obudowa |
1206 (3216 metryczny) |
|
Rezystancja |
2,7kΩ |
|
Tolerancja |
±1% → 2,673kΩ ~ 2,727kΩ |
|
Moc znamionowa |
0,5W @ 70°C otoczenia |
|
Maksymalne napięcie robocze |
200V |
|
Maksymalne napięcie przeciążenia |
400V (krótki czas) |
|
TCR |
±100ppm/°C |
|
Temperatura pracy |
−55°C ~ +155°C |
|
Środowiskowe |
Zgodny z RoHS |
|
Pakowanie |
Taśma i rolka, zazwyczaj 5000 szt./rolka |
Praktyczne uwagi:
· 0,5W to opcja wysokiej mocy. Standardowe części 1206 mają moc 0,25W. CRH osiąga wyższą gęstość mocy w tej samej obudowie dzięki grubszemu podłożu ceramicznemu i zoptymalizowanej paście rezystancyjnej — dobry wybór, gdy przestrzeń na płytce nie pozwala na przejście do rozmiaru 2010/2512.
· Redukcja mocy powyżej 70°C. Moc liniowo spada do zera przy 155°C. Przy temperaturze obudowy ~100°C, użyteczna moc wynosi około 0,33W. W przypadku obudów zamkniętych lub lokalizacji w pobliżu transformatorów/MOSFETów, należy projektować z uwzględnieniem nie więcej niż 50–60% mocy znamionowej (0,25–0,3W ciągłej).
· Przy 2,7kΩ TCR jest korzystny. Części CRH poniżej 10Ω mogą osiągać ±300~600ppm/°C, podczas gdy wartość 2,7kΩ mieści się w paśmie ±100ppm/°C. W zakresie −55 do +125°C (Δ180°C) teoretyczny dryft wynosi około ±1,8%, co daje całkowite odchylenie w eksploatacji bliskie ±2,8% w połączeniu z początkową tolerancją. W przypadku precyzyjnych dzielników referencyjnych należy wybrać serię cienkowarstwową.
· Zapas napięcia: √(P·R) ≈ 36,7V ciągłego, znacznie poniżej pułapu 200V, więc napięcie nie jest ograniczeniem w systemach ≤48V.
3. Wymiary i montaż
Dł. 3,05±0,10 × Szer. 1,60±0,20 × Wys. 0,55±0,15 mm; szerokość zakończenia 0,40±0,20 mm.
Zalecany wzór pola lutowniczego: pady 1,6 × 1,6 mm, odstęp ~1,8–2,0 mm. Kompatybilny ze standardowymi profilami lutowania na gorąco bezołowiowego (szczyt 245–260°C); szybkość narastania ≤3°C/s. W przypadku lutowania ręcznego utrzymywać temperaturę lutownicy ≤350°C i czas kontaktu ≤5 s na połączenie. Trzymać element z dala od źródeł ciepła i prowadzić ścieżki o dużym prądzie bezpośrednio do zakończeń.
4. Niezawodność i zastosowania
Seria CRH przechodzi testy przeciążenia krótkotrwałego, wytrzymałości w temperaturze 70°C, cyklicznego zmian temperatury, wilgotności, lutowności i zginania.
Typowe zastosowania: dzielniki sprzężenia zwrotnego i rezystory rozruchowe w SMPS, ograniczanie prądu w sterownikach LED, adaptery/ładowarki, przemysłowe płyty sterujące i PLC, obwody pomocnicze BMS/magazynowania energii, główne płyty urządzeń domowych, sprzęt zabezpieczający i pomiarowy.
Nie nadaje się do: pomiaru prądu w zakresie miliomów (użyj serii stopowych/MA), ultraprecyzyjnych referencji (cienkowarstwowe TRL), obciążeń udarowych (TGL anty-surge), atmosfer bogatych w siarkę (TSL anty-sulfur).
5. Gdzie kupić — autoryzowane źródła
*często występują części podobne. Zawsze weryfikuj wszystkie cztery pola: CRH / F / 2K70 / P05Z. Należy pamiętać, że CRH1206J2K70P05Z ma tolerancję ±5%, a CR1206F2K70P05 to wersja 0,25W — żadna z nich nie jest bezpośrednim zamiennikiem.
Shenzhen Shunhai Technology Co., Ltd. — Założona w 2012 roku, z siedzibą w Longhua, Shenzhen, jest autoryzowanym dystrybutorem pierwszej linii firmy Ever Ohms w Chinach kontynentalnych, obejmującym pełną linię produktów Ever Ohms. Zapasy obejmują rezystory SMD, rezystory stopowe, bezpieczniki, kondensatory, cewki i urządzenia zabezpieczające, z możliwością próbkowania małych partii, dostaw masowych, dopasowania parametrów fabrycznych i wsparcia w doborze. Klienci obejmują elektronikę przemysłową, telekomunikację, motoryzację, IoT i sektory konsumenckie.
HuaNian Mall — Platforma internetowa zarządzana przez Shunhai Technology, oferująca weryfikację stanu magazynowego w czasie rzeczywistym, zamawianie online, inteligentny dobór i globalną wysyłkę dla pełnej gamy produktów Ever Ohms. Wyszukaj bezpośrednio według CRH1206F2K70P05Z, aby uzyskać informacje o cenie, stanie magazynowym i pobrać kartę katalogową — idealne do prototypowania, uzupełniania małych partii i kompletowania całych list materiałowych.
Wskazówki dotyczące odbioru: dopasuj PART NO. na etykiecie do swojej listy materiałowej, zweryfikuj oznaczenia EVER OHMS i RoHS na rolce, sprawdź próbnie rezystancję w temperaturze 25°C i poproś o list autoryzacyjny dystrybutora oraz certyfikat zgodności partii (COC). Uruchom małą partię pilotażową przed pełną produkcją.
6. FAQ
· P: Różnica w porównaniu do CR1206F2K70P05? O: 0,5W vs 0,25W, ten sam rozmiar. Nie należy zastępować tylko na podstawie obudowy — ponownie sprawdzić redukcję mocy cieplnej.
· P: Czy mogę zmierzyć 2,7kΩ multimetrem? O: Tak, odczyty w obwodzie mogą być niskie z powodu równoległych ścieżek; podnieś jeden zacisk, aby uzyskać dokładny pomiar.
· P: Alternatywy? O: Istnieją równoważne specyfikacje od Yageo, Fenghua, Dah Yi (RMH), ale krzywe redukcji mocy i TCR się różnią — zamiana między markami wymaga ponownej walidacji.
· P: MOQ i czas realizacji? O: Standardowo 5000 szt./rolka; skontaktuj się z Shunhai Technology lub HuaNian Mall, aby uzyskać ceny stopniowane i informacje o dostawie.
Parametry zostały zebrane z publicznej karty katalogowej serii Ever Ohms CRH; poszczególne partie lub niestandardowe sufiksy mogą się różnić. Potwierdzić z najnowszą oficjalną kartą katalogową przed masową produkcją.
Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas