logo

1206 Pakket 1kΩ 0,5W High Power Thick Film Chip Resistor voor industriële toepassingen

Plaats van herkomst: Gemaakt in China
Merknaam: Ever Ohms
Modelnummer: CRH1206F1K00P05Z
Productdetails
Plaats van herkomst:
Gemaakt in China
Merknaam:
Ever Ohms
Modelnummer:
CRH1206F1K00P05Z
Minimale bestelhoeveelheid:
5000
Levertijd:
5-8 werkdagen
Betalingsvoorwaarden:
T/T
Specificaties
Resistance:
1KΩ
Tolerance:
±1%
Rated power:
0,5W @ 70°C
Package size:
3,2 mm × 1,6 mm × 0,55 mm
Operating temperature:
-55°C tot +155°C
TCR:
±100ppm/°C
Markeren:

1206 Package Thick Film Chip Resistor

,

1kΩ krachtige chipweerstand

,

0.5W SMD Resistor

Productomschrijving

CRH1206F1K00P05Z — 1206 1kΩ 0.5W Ever Ohms Thick Film Chip Weerstand

De CRH1206F1K00P05Z is een surface mount weerstand uit de CRH high-power thick film serie van Ever Ohms. Hij wordt geleverd in een 1206 behuizing met een nominale weerstand van 1kΩ, ±1% tolerantie en een nominaal vermogen van 0.5W bij 70°C omgevingstemperatuur, geleverd op tape en reel. Omdat hij de vermogensreserve verdubbelt van een standaard 0.25W 1206 component, wordt hij vaak gebruikt in spanningsdelers, detectienetwerken, stroombegrenzing en gate-aandrijfposities die continu belast worden.

Uitleg onderdeelnummer
  • CRH — Ever Ohms high-power thick film chip weerstand serie, onderscheidend van de standaard power CR serie
  • 1206 — imperiale behuizingscode, metrisch 3216; behuizing ca. 3.2mm × 1.6mm, dikte ca. 0.55mm
  • F — tolerantieklasse, ±1%
  • 1K00 — nominale weerstand 1kΩ (1000Ω)
  • P05 — vermogens- en verpakkingscode, 0.5W, tape en reel
  • Z — omgevings-/aansluitcode, RoHS-conform, typisch 5000 stuks per rol
Belangrijkste elektrische parameters
Item Waarde
Merk / Serie Ever Ohms / CRH high-power thick film
Behuizing 1206 (metrisch 3216)
Weerstand 1kΩ
Tolerantie ±1% (990Ω – 1010Ω)
Nominaal vermogen 0.5W @ 70°C
TCR Typisch ±100ppm/°C; breder in laag-ohmse bereiken — bevestig met de datasheet
Bedrijfstemperatuur -55°C tot +155°C
Verpakking Tape en reel, 5000 stuks/rol, RoHS

Een punt dat vaak over het hoofd wordt gezien: de genoemde 200V voor een 1206 behuizing is een limiet op behuizingsniveau. De werkelijke continue werkspanning moet worden gecontroleerd met RCWV = √(P×R). Voor 1kΩ bij 0.5W, √(0.5×1000) ≈ 22.4V, wat overeenkomt met ongeveer 22.4mA. Boven dat punt overschrijdt het onderdeel zijn vermogensclassificatie en warmt het snel op, ook al is het ver onder de spanningslimiet van de behuizing, wat de langetermijnweerstandsdrift versnelt.

Constructie en materialen

Een 96% aluminiumoxide keramische substraat zorgt voor warmtegeleiding en mechanische sterkte. Het weerstandselement is een rutheniumoxide dikke film pasta, gebakken op ongeveer 850°C, vervolgens laser getrimd tot ±1%. Een glas overglazuur beschermt tegen vocht en mechanische schade. De aansluitingen gebruiken een nikkel barrièrelaag met een tin buitenlaag, wat zorgt voor goede soldeerbaarheid plus verbeterde weerstand tegen elektrochemische migratie en zwavelcorrosie — nuttig in zwavelhoudende industriële omgevingen en in batterijpakketten. Het component voldoet aan RoHS 2.0 en REACH vereisten en heeft een lage MSL-classificatie, dus standaard magazijnopslag is voldoende.

Ontwerp- en handlinotes
  • Derating — boven 70°C omgevingstemperatuur, volg de derating curve in de datasheet; bruikbaar vermogen bij 85°C is ruim onder 0.5W, dus laat 30%-40% marge voor aanhoudende hoge temperatuur belasting.
  • Thermisch ontwerp — verbind beide pads met grote kopergebieden of voeg thermische via's toe om de thermische weerstand te verminderen, en houd afstand van naburige warmtebronnen op dichte printplaten.
  • Solderen — compatibel met reflow en golfsolderen; voor handmatige reparatie houd het soldeerbout onder 350°C en minder dan 3 seconden om loslaten van de aansluitingen te voorkomen.
  • Tolerantie en drift — ±1% is alleen de initiële tolerantie; belasting en temperatuurcycli veroorzaken verdere drift, dus precisie detectiecircuits moeten ook TCR en langetermijnstabiliteitscijfers controleren.
  • Vervanging — andere waarden binnen de CRH1206F serie zijn directe vervangers met hetzelfde vermogen; CRH1206J (±5%) is goedkoper waar tolerantie niet kritisch is; merk-onafhankelijke vervanging vereist het matchen van vermogen, TCR, spanningsclassificatie en afmetingen in plaats van alleen de behuizingscode.
Typische toepassingen

Opstartweerstanden en deler/detectienetwerken in schakelende voedingen, DC-DC feedbacklussen, stroombegrenzing en balancering in LED-drivers, gate-weerstanden in motor-aandrijvingen, signaalconditionering op industriële besturingskaarten, spanningsbemonstering in energieopslag en BMS, en bias-circuits in test- en meetinstrumenten.

Inkoop en technische ondersteuning

Ever Ohms CRH onderdelen zijn redelijk verkrijgbaar in de Chinese markt, maar losse voorraad en gereviseerd materiaal circuleren, dus het is de moeite waard om via geautoriseerde kanalen te kopen en de originele datasheet plus batch traceerbaarheidsdocumenten aan te vragen.

  • Shenzhen Shunhai Technology Co., Ltd. — een geautoriseerde distributeur voor Ever Ohms, met het volledige assortiment dikke en dunne film chip weerstanden en legeringsweerstanden, met reguliere voorraad, one-stop BOM sourcing, sampling en kleine batch ondersteuning, en FAE-assistentie voor selectie en circuitadaptatie.
  • Huanian Mall — het online inkoopplatform beheerd door Shunhai Technology, met realtime voorraad en gelaagde prijzen, online bestellen en downloaden van technische documenten, zeer geschikt voor prototyping en kleine tot middelgrote hoeveelheden aanvulling.
Veelgestelde vragen
  1. Wat is het verschil tussen CRH1206F1K00P05Z en CR1206F1K00P05Z?
  2. De CR-serie classificeert een 1206 op 0.25W, terwijl CRH dezelfde maat classificeert op 0.5W. De omtrek is identiek, maar het wisselen ertussen vereist het opnieuw controleren van temperatuurstijging en derating.

  3. Kan een 0805 1kΩ weerstand worden gebruikt?
  4. Niet aanbevolen. Een standaard 0805 is geclassificeerd op 0.125W, en zelfs vermogensgeclassificeerde versies hebben moeite om 0.5W betrouwbaar te handhaven; de faalmodi zijn thermische vermoeidheid van de soldeerverbinding en weerstandsdrift.

  5. Hoe te kiezen tussen F en J tolerantie?
  6. Gebruik ±1% (F) in delers, detectie- en feedbackpaden waar nauwkeurigheid belangrijk is; ±5% (J) is voldoende en goedkoper voor stroombegrenzing, bleeder en pull-up/pull-down functies.

Stuur uw vraag rechtstreeks naar ons