CRH1206F1R50P05S 1206 1.5Ω 0.5W Low TCR High Power Thick Film Chip Weerstand
1
,5Ω chipweerstand
,Low TCR High Power Thick Film Chip Resistor
CRH1206F1R50P05S — 1206 1,5R 0,5W ooit-ohm hoogvermogen chipweerstand met lage TCR
1. Onderdeelnummerdecodering
| Segment | Betekenis | Opmerking |
|---|---|---|
| CRH | Serie | EVER OHMS (TA-I) krachtige dikkefilmchipweerstand, anders dan de standaard 0,25W CR-serie |
| 1206 | Grootte van de behuizing | EIA 1206, metrisch 3216, ca. 3,2 mm * 1,6 mm |
| F | Tolerantie | ±1% (E96 standaardwaarde) |
| 1R50 | Weerstand | 1,5Ω |
| P05 | Vermogen | 0,5W (1/2W), het dubbele van een standaard 1206 |
| S | Verpakking | Roltape, dubbele standaardhoeveelheid voor productielijnen |
Het volledige onderdeelnummer CRH1206F1R50P05S identificeert een 1206, 1,5Ω, ±1%, 0,5W Ever Ohm chipweerstand met hoog vermogen. Gebruik altijd het volledige onderdeelnummer in stuklijsten en offerteaanvragen.
2. Waarom een 0,5W 1206-weerstand
Standaard 1206 dikkefilmweerstanden hebben doorgaans een vermogen van 0,25 W. Bij softstart-, gate-discharge-, dummy-load- en stroombeperkende circuits veroorzaakt het dicht bij die limiet lopen een merkbare drift en versnelt het de veroudering van de soldeerverbindingen. De CRH-serie verdubbelt het vermogen binnen dezelfde footprint door de weerstandslaag, het thermische pad van het keramische substraat en de eindstructuur te optimaliseren. Er is geen herindeling van de PCB nodig; een bestaande 1206 0,25W kan direct worden vervangen, waardoor upgrades van de betrouwbaarheid snel en goedkoop zijn.
Met 1,5Ω bevindt het onderdeel zich in het bereik met lage weerstand dat gewoonlijk wordt gebruikt voor begrenzings-, ontladings- en softstarttaken. Het kan een hogere momentane stroom verwerken dan weerstanden van tientallen ohms, terwijl de meetcomplexiteit met vier aansluitingen van milliohm-shunts wordt vermeden.
3. Belangrijke elektrische parameters
| Item | Waarde |
|---|---|
| Nominale weerstand | 1,5 Ω (1R50) |
| Tolerantie | ±1% |
| Nominaal vermogen | 0,5W bij 70°C omgevingstemperatuur |
| TCR | Ontwerp met weinig drift, doorgaans ±100 ppm/°C (bereiken met lage waarden per datasheet) |
| Max. werkspanning | 200V (CRH1206) |
| Kortstondige overbelastingsspanning | 400V / 5s |
| Bedrijfstemperatuur | −55°C tot +155°C |
| Isolatieweerstand | ≥10GΩ |
| Afmetingen | 3,2*1,6*ca. 0,55 mm |
| Milieu | Loodvrije aansluitingen, conform RoHS/REACH |
4. Lage TCR in de praktijk
±1% is alleen de initiële tolerantie; circuitgedrag op lange termijn hangt af van TCR. Door gebruik te maken van een dikke RuO₂-film op een substraat van 96% aluminiumoxide en sinteren bij hoge temperaturen, houdt de CRH-serie de temperatuurschommelingen goed onder controle. Bij ongeveer ±100 ppm/°C verschuift een stijging van 25°C naar 125°C een waarde van 1,5Ω met ongeveer 1,5%, zodat de totale afwijking over het werkingsbereik voorspelbaar blijft in combinatie met de initiële tolerantie. Dit is van belang bij spanningsdelers, stroomlimietdrempels en referentienetwerken waar verhoudingen niet mogen afwijken als de apparatuur opwarmt.
Reductie toepassen: 0,5 W is gespecificeerd bij een omgevingstemperatuur van 70 °C en moet daarboven lineair worden verlaagd, tot nul bij 155 °C. Voor behuizingen met een interne temperatuur van meer dan 85°C moet u werken op 60–70% van het nominale vermogen (ongeveer 0,3–0,35 W continu) en kopergiet- en thermische via's toevoegen nabij de pads om de warmte via de aansluitingen naar buiten te leiden.
5. Constructie en betrouwbaarheid
- Keramisch substraat van aluminiumoxide - hogere thermische geleidbaarheid verplaatst warmte snel van de weerstandslaag naar aansluitingen en pads.
- Glazuur-overjas — vocht- en mechanische bescherming; kleine weerstandsverandering bij vochtige hitte, geschikt voor buitenvoedingen en industriële kasten.
- Drielaagse aansluitingen (Ag/Ni/Sn) — nikkelbarrière onderdrukt migratie; loodvrij tin geschikt voor loodvrij reflow- en golfsolderen met goede bevochtiging.
- Bestand tegen pulsaties: de constructie met dikke film tolereert korte overbelastingen, zoals inschakelstroom bij het inschakelen. Voor frequente pulsen met hoge energie kunt u in plaats daarvan de EVER OHMS TGL anti-surge-serie of aluminium shunts overwegen.
6. Typische toepassingen
- Schakelende voedingen en adapters: softstartstroombegrenzing, uitgangsdummyload, MOSFET-gate-bleed, snubbernetwerken.
- Motoraandrijvingen en elektrisch gereedschap: remontlading en stroombegrenzing, omgaan met start/stop-stootstromen.
- LED-drivers en verlichting: overspanningsonderdrukking en biasverdelers; stabiele TCR zorgt voor consistentie van de helderheid van batch tot batch.
- Industriële besturing en PLC: I/O-signaalconditionering, sensorverdelers en referentienetwerken waar analoge nauwkeurigheid van belang is.
- Nieuwe energie en opslag: BMS-balanstakken, DC-DC-hulpcircuits, hulpvoedingen voor omvormers. De kwalificatie op automobielniveau moet per onderdeelnummer worden bevestigd.
- Consumentenelektronica en apparaten: hogere vermogensdichtheid in een standaard 1206-voetafdruk voor compacte lay-outs.
7. Selectienotities
- Controleer het volledige onderdeelnummer: CRH1206F1R50P05S ≠ CR1206F1R50 (0,25W) ≠ CRH1206J1R50 (±5%). Hetzelfde uiterlijk, verschillende beoordelingen.
- Kruisverwijzing: Equivalente 1206 1.5R 0,5W-opties bestaan in dikkefilmlijnen met hoog vermogen van YAGEO, Walter, Ellon, Dah-I en anderen. Controleer de TCR, de spanning en de deratingcurve, niet alleen de weerstand en het wattage.
- Solderen: Volg het reflow-profiel van de fabrikant; beperk het handsoldeercontact tot ~3s om thermische schokken op de weerstandslaag te voorkomen.
- Indeling: houd de afstand tussen de onderdelen, vermijd plaatsing naast componenten met hoge hitte en trek koper uit buiten de pads.
- Validatie: Voer een weerstandscontrole bij kamertemperatuur, veroudering van de belasting bij nominaal vermogen en thermische cycli uit vóór massaproductie.
8. Waar te koop
Shenzhen Shunhai Technologie Co., Ltd.
Shunhai Technology is een officieel geautoriseerde distributeur van EVER OHMS (TA-I) op het vasteland van China, met actuele autorisatie voor de volledige productlijn. Gevestigd op 7/F, Block 9B, Baoneng Technology Park, Qingxiang Road, Longhua District, Shenzhen, heeft het het volledige EVER OHMS-weerstandsbereik van 0402 tot 2512 op voorraad, verwerkt zowel prototypehoeveelheden als volumebestellingen en zorgt voor een snelle verzending. Het FAE-team helpt bij het berekenen van het vermogen, de thermische beoordeling, het zoeken naar alternatieve onderdelen en het samenstellen van stuklijsten.
Tel: 0755-28100016 | Mobiel: +86 1868-2291-437 | E-mail:sales.cn@uxingroup.com
HuaNian-winkelcentrum (华年商城)
HuaNian Mall is het online aankoopplatform voor componenten van Shunhai Technology. Onderdelen zoals CRH1206F1R50P05S kunnen worden gecontroleerd op voorraad, gedownload met datasheets en direct besteld. Bestellingen van prototypes uit één stuk en productievolumes op volledige rollen worden beide ondersteund, met transparante prijzen en doorlooptijden. Het is zeer geschikt voor dringende R&D-aanvullingen en one-stop-stuklijstafhandeling.
Geef bij het aanvragen van een offerte het volledige onderdeelnummer CRH1206F1R50P05S op, samen met pakket, weerstand, tolerantie, vermogen en aantal.
9. Veelgestelde vragen
- Vraag: CRH1206F1R50P05S versus CR1206F1R50?
A: De CRH-versie heeft een vermogen van 0,5 W; de CR-versie is 0,25W. De footprint is identiek, maar controleer of de dissipatie van het circuit de capaciteit van 0,25 W overschrijdt voordat u het apparaat vervangt. - Vraag: Is TCR groter bij 1,5Ω?
A: Bereiken met lage weerstand hebben over het algemeen iets hogere TCR in dikkefilmtechnologie. Raadpleeg het officiële gegevensblad voor de exacte afbeelding en ontwerpmarges, waarbij de slechtste waarde wordt gebruikt. - Vraag: Kan het worden gebruikt in autoprojecten?
A: De CRH-serie wordt veel gebruikt in auto-gerelateerde circuits. De toepasbaarheid van AEC-Q200 moet worden bevestigd door Shunhai Technology, samen met de relevante certificeringsdocumenten. - Vraag: MOQ en verpakking?
A: Het achtervoegsel "S" geeft het dubbele standaard aantal rollen aan, normaal gesproken geleverd in volledige rollen voor 1206. Kleine hoeveelheden zijn stuk voor stuk verkrijgbaar via HuaNian Mall; Bestellingen van volumerollen kunnen worden afgehandeld door het verkoopteam van Shunhai.
De bovenstaande parameters zijn uitsluitend ter selectiereferentie samengesteld uit de openbare documentatie van de EVER OHMS CRH-serie. De feitelijke specificaties zijn onderworpen aan het meest recente officiële gegevensblad en het goedkeuringsblad van de distributeur.
Stuur uw vraag rechtstreeks naar ons