logo

CRH1206F1R50P05S 1206 1.5Ω 0.5W Niski TCR Wysokiej mocy Twarda folia Chipowy rezystor

Miejsce pochodzenia: WYPRODUKOWANO W CHINACH
Nazwa marki: Ever Ohms
Numer modelu: CRH1206F1R50P05S
Szczegóły produktu
Miejsce pochodzenia:
WYPRODUKOWANO W CHINACH
Nazwa marki:
Ever Ohms
Numer modelu:
CRH1206F1R50P05S
Minimalna ilość zamówienia:
5000
Czas dostawy:
5-8 dni roboczych
Warunki płatności:
T/T
Specyfikacje
Nominal resistance:
1,5 Ω
Tolerance:
±1%
Rated power:
0,5 W przy temperaturze otoczenia 70°C
Max. working voltage:
200 V
Operating temperature:
−55°C do +155°C
Dimensions:
3,2 × 1,6 × 0,55 mm
Podkreślić:

Rezystor chipowy 1

,

5 Ω

,

Rezystor SMD 0

Opis produktu

CRH1206F1R50P05S — 1206 1,5R 0,5 W Rezystor chipowy Ever Ohm o dużej mocy i niskim TCR

1. Dekodowanie numeru części

Segment Oznaczający Notatka
CRH Szereg Grubowarstwowy rezystor chipowy EVER OHMS (TA-I) o dużej mocy, różniący się od standardowej serii CR o mocy 0,25 W
1206 Rozmiar obudowy EIA 1206, metryczny 3216, ok. 3,2 mm * 1,6 mm
F Tolerancja ±1% (wartość standardowa E96)
1R50 Opór 1,5 Ω
P05 Moc znamionowa 0,5 W (1/2 W), dwukrotnie więcej niż w przypadku standardowego 1206
S Opakowanie Taśma w szpuli, podwójna ilość standardowa dla linii produkcyjnych

Pełny numer części CRH1206F1R50P05S identyfikuje rezystor chipowy dużej mocy 1206, 1,5 Ω, ±1%, 0,5 W Ever Ohm. Zawsze używaj pełnego numeru części w zestawieniach materiałowych i zapytaniach ofertowych.

2. Dlaczego rezystor 0,5 W 1206

Standardowe rezystory grubowarstwowe 1206 mają zazwyczaj moc znamionową 0,25 W. W obwodach miękkiego startu, rozładowywania bramki, obciążeniu fikcyjnym i obwodach ograniczających prąd praca w pobliżu tego limitu powoduje zauważalny dryft i przyspiesza starzenie się złącza lutowanego. Seria CRH podwaja moc znamionową na tej samej powierzchni, optymalizując warstwę oporową, ścieżkę termiczną podłoża ceramicznego i strukturę zakończeń. Nie jest wymagana zmiana układu PCB — istniejący model 1206 0,25 W można bezpośrednio wymienić, co sprawia, że ​​zwiększenie niezawodności jest szybkie i niedrogie.

Przy 1,5 Ω część mieści się w zakresie niskiej rezystancji powszechnie używanym do zadań ograniczania, rozładowywania i łagodnego rozruchu. Obsługuje wyższy prąd chwilowy niż rezystory dziesiątek omów, unikając jednocześnie złożoności pomiaru czterech zacisków w przypadku boczników miliomowych.

3. Kluczowe parametry elektryczne

Przedmiot Wartość
Nominalny opór 1,5 Ω (1R50)
Tolerancja ±1%
Moc znamionowa 0,5 W przy temperaturze otoczenia 70°C
TCR Konstrukcja o niskim dryfie, zazwyczaj ±100 ppm/°C (zakresy niskich wartości w arkuszu danych)
Maks. napięcie robocze 200 V (CRH1206)
Krótkotrwałe napięcie przeciążeniowe 400 V / 5 s
Temperatura robocza −55°C do +155°C
Rezystancja izolacji ≥10GΩ
Wymiary 3,2*1,6*ok. 0,55 mm
Środowiskowy Zakończenia bezołowiowe, zgodne z RoHS/REACH

4. Niski TCR w praktyce

±1% to tylko tolerancja początkowa; długoterminowe zachowanie obwodu zależy od TCR. Dzięki zastosowaniu grubej warstwy RuO₂ na podłożu zawierającym 96% tlenku glinu i spiekaniu w wysokiej temperaturze, seria CRH zapewnia dobrą kontrolę dryftu w temperaturze. Przy w przybliżeniu ±100 ppm/°C wzrost z 25°C do 125°C przesuwa wartość 1,5 Ω o około 1,5%, więc całkowite odchylenie w zakresie roboczym pozostaje przewidywalne w połączeniu z początkową tolerancją. Ma to znaczenie w przypadku dzielników napięcia, progów ograniczenia prądu i sieci referencyjnych, gdzie współczynniki nie mogą zmieniać się w miarę nagrzewania się sprzętu.

Zastosuj obniżenie wartości znamionowych: 0,5 W jest określone dla temperatury otoczenia 70°C i powyżej tej wartości należy ją zmniejszać liniowo, osiągając zero w temperaturze 155°C. W przypadku obudów o temperaturze wewnętrznej przekraczającej 85°C, należy pracować przy 60–70% mocy znamionowej (około 0,3–0,35 W ciągłej) i dodać miedziane wylewki oraz przelotki termiczne w pobliżu podkładek, aby odprowadzić ciepło przez końcówki.

5. Konstrukcja i niezawodność

  • Podłoże ceramiczne z tlenku glinu — wyższa przewodność cieplna szybko przenosi ciepło z warstwy oporowej do zakończeń i podkładek.
  • Powłoka glazury — ochrona przed wilgocią i mechaniczna; niewielka zmiana rezystancji pod wpływem wilgotnego ciepła, odpowiednia do zewnętrznych zasilaczy i szaf przemysłowych.
  • Zakończenia trójwarstwowe (Ag/Ni/Sn) – bariera niklowa tłumi migrację; Cyna bezołowiowa nadaje się do bezołowiowego lutowania rozpływowego i na fali z dobrym zwilżaniem.
  • Wytrzymałość na impulsy — grubowarstwowa konstrukcja toleruje krótkie przeciążenia, takie jak rozruch przy włączeniu zasilania. W przypadku częstych impulsów o wysokiej energii należy rozważyć serię przeciwprzepięciową EVER OHMS TGL lub boczniki ze stopu.

6. Typowe zastosowania

  • Zasilacze i adaptery impulsowe: ograniczenie prądu miękkiego startu, fikcyjne obciążenie wyjściowe, upust bramki MOSFET, sieci tłumiące.
  • Napędy silnikowe i elektronarzędzia: rozładowywanie hamulców i ograniczanie prądu, obsługa prądów udarowych rozruchu/zatrzymania.
  • Sterowniki i oświetlenie LED: tłumienie przepięć i dzielniki polaryzacji; stabilny TCR pomaga zachować spójność jasności pomiędzy partiami.
  • Sterowanie przemysłowe i sterowniki PLC: kondycjonowanie sygnału we/wy, dzielniki czujników i sieci referencyjne, w których liczy się dokładność analogowa.
  • Nowa energia i magazynowanie: gałęzie bilansowe BMS, obwody pomocnicze DC-DC, zasilanie pomocnicze falowników. Kwalifikacja na poziomie motoryzacyjnym powinna być potwierdzona numerem części.
  • Elektronika użytkowa i urządzenia AGD: większa gęstość mocy w standardowej obudowie 1206 dla kompaktowych układów.

7. Uwagi dotyczące wyboru

  • Sprawdź pełny numer części: CRH1206F1R50P05S ≠ CR1206F1R50 (0,25 W) ≠ CRH1206J1R50 (±5%). Ten sam wygląd, różne oceny.
  • Odsyłacz: Odpowiednie opcje 1206 1,5R 0,5 W istnieją w liniach grubowarstwowych dużej mocy firm YAGEO, Walter, Ellon, Dah-I i innych. Sprawdź TCR, napięcie znamionowe i krzywą obniżania wartości znamionowych, a nie tylko rezystancję i moc.
  • Lutowanie: Postępuj zgodnie z profilem rozpływowym producenta; ogranicz kontakt przy lutowaniu ręcznym do ~3 s, aby uniknąć szoku termicznego warstwy oporowej.
  • Układ: Zachowaj odstępy między częściami, unikaj umieszczania obok elementów o wysokiej temperaturze i wyciągnij miedź poza podkładki.
  • Walidacja: Przed produkcją masową należy przeprowadzić kontrolę odporności na temperaturę pokojową, starzenie się obciążenia przy mocy znamionowej i cykle termiczne.

8. Gdzie kupić

Shenzhen Shunhai Technology Co., Ltd.
Shunhai Technology jest oficjalnie autoryzowanym dystrybutorem EVER OHMS (TA-I) w Chinach kontynentalnych, posiadającym aktualne autoryzacje obejmujące pełną linię produktów. Z siedzibą pod adresem 7/F, Block 9B, Baoneng Technology Park, Qingxiang Road, Longhua District, Shenzhen, posiada w magazynie pełną gamę rezystorów EVER OHMS od 0402 do 2512, obsługuje zarówno ilości prototypowe, jak i zamówienia hurtowe oraz zapewnia szybką wysyłkę. Zespół FAE pomaga w obliczaniu mocy, ocenie termicznej, pozyskiwaniu części alternatywnych i zestawianiu BOM.
Tel: 0755-28100016 | Telefon komórkowy: +86 1868-2291-437 | E-mail:sales.cn@uxingroup.com

Centrum handlowe HuaNian (华年商城)
HuaNian Mall to internetowa platforma zakupów komponentów firmy Shunhai Technology. Części takie jak CRH1206F1R50P05S można sprawdzić pod kątem dostępności w magazynie, pobrać z arkuszami danych i bezpośrednio zamówić. Obsługiwane są zarówno zamówienia na pojedyncze prototypy, jak i wielkości produkcji na całe rolki, z przejrzystymi cenami i terminami realizacji. Dobrze nadaje się do pilnych uzupełnień prac badawczo-rozwojowych i kompleksowej realizacji BOM.

Prosząc o wycenę, należy podać pełny numer części CRH1206F1R50P05S wraz z opakowaniem, rezystancją, tolerancją, mocą znamionową i ilością.

9. Często zadawane pytania

  • P: CRH1206F1R50P05S czy CR1206F1R50?
    Odp.: Wersja CRH ma moc znamionową 0,5 W; wersja CR ma moc 0,25 W. Rozmiar jest identyczny, ale przed wymianą sprawdź, czy rozproszenie obwodu przekracza moc 0,25 W.
  • P: Czy TCR jest większy przy 1,5 Ω?
    Odp.: Zakresy o niskiej rezystancji mają zazwyczaj nieco wyższy współczynnik TCR w technologii grubowarstwowej. Dokładne wartości liczbowe i marginesy projektowe przy użyciu najgorszej wartości można znaleźć w oficjalnym arkuszu danych.
  • P: Czy można go stosować w projektach motoryzacyjnych?
    Odp.: Seria CRH jest szeroko stosowana w obwodach motoryzacyjnych. Możliwość zastosowania AEC-Q200 musi zostać potwierdzona przez Shunhai Technology wraz z odpowiednimi dokumentami certyfikacyjnymi.
  • P: MOQ i opakowanie?
    Odp.: Sufiks „S” oznacza podwójną standardową ilość sztuk w rolkach, zwykle dostarczaną w pełnych rolkach w przypadku modelu 1206. Małe ilości są dostępne pojedynczo w sklepie HuaNian Mall; zamówienia na duże ilości szpul mogą być obsługiwane przez zespół sprzedaży Shunhai.

Powyższe parametry zostały skompilowane z publicznej dokumentacji serii EVER OHMS CRH wyłącznie w celach informacyjnych. Rzeczywiste specyfikacje podlegają najnowszemu oficjalnemu arkuszowi danych i arkuszowi zatwierdzeń dystrybutora.

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas