مقاومت تراشهای CRH1206F1R00P05S 1206 با مقدار 1.0 اهم و توان 0.5 وات، مقاومت ضخیم فیلم با TCR پایین و توان بالا
مقاومت تراشه 1.0Ω 1206
,مقاومت فیلم ضخیم 0.5 وات با قدرت بالا
,مقاومت سری CRH کم TCR
CRH1206F1R00P05S — 1206 1R 0.5W مقاومت کم TCR با توان بالا
1. بررسی اجمالی محصول
CRH1206F1R00P05S یک مقاومت تراشه لایه ضخیم با قدرت بالا از سری CRH فناوری EVER OHMS است. در عمل مهندسی معمولاً از آن به عنوان "مقاومت 1206 1R 0.5W EVER OHMS" یاد می شود. این دستگاه در بسته بندی EIA 1206 (متریک 3216، تقریباً 3.2 میلی متر × 1.6 میلی متر × 0.55 میلی متر)، با مقاومت اسمی 1.0Ω، 1% تحمل ± (درجه F) و توان نامی 0.5 وات در 70 درجه سانتیگراد محیط ارائه می شود.
مقاومت های لایه ضخیم استاندارد 1206 معمولاً 0.25 وات درجه بندی می شوند. CRH1206F1R00P05S با بهینه سازی فرمول خمیر لایه ضخیم، پهن کردن الکترودهای جانبی و بهبود مسیر هدایت گرما از طریق بستر سرامیکی آلومینا، توانایی قدرت را در همان ردپایی دو برابر می کند. این مقاومت 1206 1R 0.5W EVER OHMS میتواند مستقیماً یک قطعه 0.25W 1206 موجود را بدون طرحبندی مجدد PCB جایگزین کند و فوراً فضای بالای قدرت بیشتری را فراهم کند.
2. رمزگشایی شماره قطعه
| بخش | معنی |
|---|---|
| CRH | سری محصولات - مقاومت های تراشه لایه ضخیم پرقدرت EVER OHMS (در مقایسه با سری استاندارد 0.25W CR) |
| 1206 | اندازه بسته، EIA 1206 / متریک 3216 |
| اف | تحمل مقاومت ± 1٪ (G = ± 2٪، J = ± 5٪ نیز موجود است) |
| 1R00 | مقاومت اسمی 1.0Ω؛ R به عنوان نقطه اعشار عمل می کند |
| P05 | توان 0.5 وات (1/2 وات) در 70 درجه سانتی گراد |
| اس | بسته بندی و پسوند محیطی; پایانه های بدون سرب، بدون هالوژن، سازگار با RoHS / REACH |
مقادیر همسایه از منطق مشابهی پیروی می کنند: CRH1206F1R20P05S (1.2R)، CRH1206F1R50P05S (1.5R)، CRH1206F1R60P05S (1.6R)، CRH1206F1R80P05S (1). همیشه شماره قطعه کامل را در استعلام ها و BOM ها مشخص کنید تا با سری CR1206 با توان استاندارد گیج نشوید - ردپای یکسان، قدرت متفاوت، افزایش قابل توجه دمای متفاوت در عملکرد.
3. پارامترهای کلیدی الکتریکی
| مورد | پارامتر |
|---|---|
| مقاومت اسمی | 1.0Ω |
| تحمل | %1± (F) |
| قدرت نامی | 0.5 وات در 70 درجه سانتی گراد |
| TCR | معمولاً ± 400ppm/°C در محدوده اهم کم (برای باندبندی به دیتاشیت رسمی مراجعه کنید) |
| حداکثر ولتاژ کاری | 200 ولت |
| ولتاژ اضافه بار کوتاه مدت | 400 ولت (5 ثانیه) |
| دمای عملیاتی | -55 درجه سانتی گراد ~ +155 درجه سانتی گراد |
| مقاومت عایق | ≥10GΩ (500V) |
| فسخ | مانع Ni + مات بدون سرب Sn |
| بستر | سرامیک 96% آلومینا |
| بسته بندی | نوار و قرقره، 5000 عدد در قرقره |
| انطباق | RoHS / REACH / بدون هالوژن |
یکی از جزئیاتی که به راحتی می توان از آن چشم پوشی کرد: ولتاژ کاری واقعی توسط توان محدود می شود، نه با رتبه 200 ولت. RCWV = √(P×R) تقریباً 0.71 ولت برای 1Ω در 0.5 وات می دهد، در حالی که سقف جریان پیوسته حدود 0.71A است (I = √(P/R)). در مدارهای ولتاژ پایین و جریان بالا، بررسی طراحی این است که آیا گرمایش I²R در محدوده باقی می ماند یا خیر. برای کار مداوم، به 50٪ - 70٪ از مقدار نامی کاهش دهید و مس PCB کافی را برای پخش گرما فراهم کنید.
4. چگونه 0.5W به دست می آید
بستر سرامیکی با رسانایی بالاپایه آلومینا با خلوص بالا 96 درصد گرما را از لایه مقاومتی به الکترودهای انتهایی و پدهای PCB به مراتب مؤثرتر از بسترهای معمولی مبتنی بر رزین هدایت می کند و هم افزایش دمای قطعه و هم رانش مقاومت را در دماهای بالا کاهش می دهد.
لایه مقاومتی مبتنی بر روتنیوم ضخیم شده.یک خمیر فلزی-لعاب روتنیوم اختصاصی روی صفحه چاپ شده و در دمای بالا پخته می شود. لایه ضخیم تر، سطح مقطع انتقال جریان بزرگتری را فراهم می کند و تقریباً دو برابر توان در واحد سطح یک مقاومت لایه ضخیم استاندارد را ارائه می دهد. روکش لعاب شیشه ای در برابر رطوبت، خوردگی و آسیب های مکانیکی محافظت می کند.
الکترودهای جانبی پهن شده و برش لیزری.مسیرهای حرارتی کوتاهتر به لنتهای لحیم، استخراج گرما را بهبود میبخشد، در حالی که پیرایش لیزری مقاومت را در محدوده ۱±٪ بدون اختلال در توزیع جریان نگه میدارد. پایانه سه لایه Ag–Ni–Sn مقاومت تماس کم را تضمین می کند، آبشویی لحیم را مسدود می کند، مهاجرت الکتروشیمیایی را سرکوب می کند و الزامات مونتاژ بدون سرب را برآورده می کند.
5. TCR پایین: معنی آن در عمل
TCR لایه ضخیم با مقدار مقاومت نواربندی شده است. زیر 10Ω، مقادیر حدود ± 400-600ppm/°C برای شیمی درگیر طبیعی هستند. محدوده 10Ω-1MΩ را می توان نزدیک ±100ppm/°C نگه داشت. بنابراین در 1Ω، "TCR پایین" به معنای سازگاری خوب نسبت به سایر قطعات لایه ضخیم با قدرت کم است - نه سطح لایه نازک ± 25ppm/°C.
دو نتیجه عملی: اول، تغییر مقاومت در سراسر دما قابل محاسبه است و باید در هنگام تنظیم آستانه حفاظت یا ثابت کالیبراسیون مجاز باشد. دوم، اگر برنامه نیاز به رانش محکمتری دارد (تقسیمکنندههای دقیق، ابزار دقیق پزشکی)، گزینههای فیلم فلزی یا لایه نازک EVER OHMS TRL را در نظر بگیرید و پس از تنظیم هدف رانش، بسته و قدرت را دوباره بررسی کنید.
از جنبه مثبت، ترکیب 1Ω با 0.5 وات به این مقاومت 1206 1R 0.5W EVER OHMS حساسیت مفیدی در نقشهای سنجش، محدودکننده و پخشکننده میدهد، در حالی که از تقویت دیفرانسیل و مسیریابی دقیقی که شنتهای آلیاژی میلیاهمی نیاز دارند، اجتناب میکند.
6. برنامه های کاربردی معمولی
- منابع تغذیه و آداپتورها:محدود کننده جریان ورودی، RC با شروع نرم، بارهای ساختگی خروجی و شاخه های سنجش جریان بیش از حد در آداپتورهای AC-DC و مبدل های DC-DC.
- درایورهای LED و روشنایی:تنظیم فعلی و سرکوب هجوم؛ فضای سر 0.5 وات، نوسانات روشن را به راحتی جذب می کند.
- باتری و مدارهای شارژ:محدودیت شارژ/دشارژ در بردهای محافظ لیتیوم یون، شارژرها و پاوربانک ها.
- درایوهای موتور و ابزار برقی:در حالی که مقاومت را ثابت نگه می دارد، جریان های هجومی زیاد ناشی از شروع، کارکرد و ترمز موتور را تحمل می کند.
- کنترل صنعتی و برق مخابراتی:مناسب برای بردهای کنترل، منابع حسگر و ماژول های مخابراتی که به طور مداوم در نزدیکی بار کامل کار می کنند.
- لوازم مصرفی:شبکه های محدود کننده جریان و تقسیم کننده در تهویه مطبوع، یخچال و بردهای کنترل لوازم کوچک.
7. قابلیت اطمینان و استحکام محیطی
تست قابلیت اطمینان JIS-C-5201-1 و IEC-60115-1 را دنبال می کند که اضافه بار کوتاه مدت، مقاومت در برابر حرارت مجدد، چرخه دما، حرارت لحیم کاری، مقاومت در برابر حلال، عمر بار مرطوب، عمر بار، مقاومت عایق و استحکام ترمینال را پوشش می دهد. دستههای انتخابی دارای صلاحیت AEC-Q200 هستند - وضعیت گواهینامه دسته خاص را قبل از استفاده در خودرو تأیید کنید.
لایه مانع نیکل با قلع مات بدون سرب خطر پایانه های باز ناشی از سولفید را در اتمسفرهای صنعتی حاوی گوگرد کاهش می دهد. برای محیطهای با گوگرد بالا، به سری ضد سولفوراسیون EVER OHMS بروید. محدوده عملیاتی -55- تا +155 درجه سانتیگراد، نیازهای صنعتی و خودرویی را در دمای وسیع پوشش می دهد، با کاهش توان در هر منحنی در محیط بالا.
8. طرح بندی PCB و راهنمای لحیم کاری
- مس جامد را در زیر پدها نگه دارید و برای پخش گرما در لایههای داخلی یا پشتی، راههای حرارتی اضافه کنید - این برای تحقق 0.5 وات کامل ضروری است.
- از قرار دادن قطعه در کنار منابع گرما یا محفظه های محصور خودداری کنید. اجازه آزادسازی جریان هوا را بدهید.
- از ابعاد پد توصیه شده سازنده استفاده کنید و پروفیل های جریان مجدد بدون سرب را دنبال کنید. از لحیم کاری طولانی مدت با دست خودداری کنید.
- ردهای جریان بالا را پهن کنید و به آرامی به داخل پدها انتقال دهید تا از نقاط داغ موضعی جلوگیری کنید.
- هنگام موازی سازی چندین مقاومت 1Ω برای اشتراک برق، از چیدمان متقارن برای اشتراک جریان یکنواخت اطمینان حاصل کنید.
9. مقایسه با معادل های بین المللی
CRH1206F1R00P05S برخلاف پیشنهادات معادل 1206 0.5 وات خطوط پرقدرت Vishay CRCWHP، TE CRGH و YAGEO، از نظر چگالی توان، TCR، تحمل و رتبه بندی ولتاژ مطابقت دارد، در حالی که مزایای انعطاف پذیری و زمان سرب را ارائه می دهد. این یک مناسب برای پروژه های متوسط بازار است که نیاز به قابلیت اطمینان اثبات شده بدون پرداخت حاشیه برند ممتاز دارند، و در حال حاضر به طور گسترده در طرح های منبع تغذیه خانگی، کنترل صنعتی، لوازم خانگی و طرح های انرژی جدید به کار گرفته شده است.
10. از کجا بخریم
برای مقاومت های EVER OHMS، کانال های مجاز برای تضمین اصالت و سازگاری دسته ای توصیه می شود.
Shenzhen Shunhai Technology Co., Ltd.یک توزیع کننده مجاز فناوری EVER OHMS در سرزمین اصلی چین است که طیف کاملی از مقاومت های تراشه لایه ضخیم و لایه نازک EVER OHMS را پوشش می دهد، با مجوز تمدید سالانه. فناوری Shunhai سری کامل CRH از جمله CRH1206F1R00P05S را در اختیار دارد و از نمونه ها، سفارشات حجمی و انتخاب فنی پشتیبانی می کند. تیم FAE آنها با تطبیق قطعات جایگزین، طراحی حرارتی و اعتبارسنجی قابلیت اطمینان، خدمات الکترونیک صنعتی، ارتباطات، اینترنت اشیا، لوازم الکترونیکی مصرفی، الکترونیک خودرو و تست و اندازه گیری کمک می کند.
مرکز خرید هوانیان(hnstshop.com) پلتفرم خرید آنلاین قطعات Shunhai Technology است که چکهای موجودی در زمان واقعی، سفارش آنلاین و کیت یک مرحلهای را برای مقاومتهای EVER OHMS، با سفارشهای کم حجم و قیمتهای سطحی ارائه میدهد. برای نمونهسازی تحقیق و توسعه یا اجرای آزمایشی دستهای کوچک، سفارش در مرکز خرید Huanian ساده است - شماره قطعات به وضوح برچسبگذاری شدهاند و قیمت و زمان تحویل در یک نگاه قابل مشاهده است.
هنگام معرفی قطعه برای اولین بار، برگه اطلاعات و نمونه های رسمی را درخواست کنید، پایداری طولانی مدت تحت بار با دمای بالا را در طول اجرای آزمایشی بررسی کنید، سپس به سمت خرید حجمی بروید.
11. سوالات متداول
س: CRH1206F1R00P05S چه جریان پیوسته ای را می تواند تحمل کند؟
A: سقف نظری حدود 0.71A (√(0.5W/1Ω)) است. در عمل، کاهش به 50٪ - 70٪، یعنی 0.35-0.5A پیوسته، همراه با مس PCB کافی برای اتلاف گرما توصیه می شود.
س: آیا TCR در 1Ω بر دقت حس جریان تأثیر می گذارد؟
A: با یک TCR با برد پایین در مرتبه ± 400ppm/°C، افزایش دمای 50 درجه سانتی گراد تقریباً 2±٪ تغییر مقاومت ایجاد می کند. اگر دقت سیستم باید بیشتر از این باشد، در کالیبراسیون نرم افزار جبران کنید یا راه حلی با TCR پایین تر انتخاب کنید.
س: آیا می تواند مستقیماً یک مقاومت 1206 1R 0.25W را جایگزین کند؟
پاسخ: بله - این یک جایگزینی است که نیازی به تغییر برد ندارد و حاشیه برق به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. هنوز ابعاد پد، فاصله ارتفاع و افزایش دمای اجزای همسایه را بررسی کنید.
س: آیا نسخه J-tolerance (± 5%) موجود است؟
پاسخ: بله، معادل درجه J CRH1206J1R00P05S است. درجه J مناسب مدارهای غیردقیق محدود کننده و بلیدر است و هزینه کمتری دارد. برای جلوگیری از لات های مختلط، آن را به وضوح در BOM علامت گذاری کنید.
درخواست خود را مستقیماً برای ما ارسال کنید