1206 Pakket 1.1Ω 0.5W Dikke Film Chip Weerstand met Hoge Vermogens voor Stroombegrenzing en Sensing
1206 Pakketchipresistor
,1
,1 Ω krachtige chipweerstand met dikke film
CRH1206F1R10P05Z | 1206 1.1R 0.5W Ever Ohms High Power Thick Film Chip Resistor
Productoverzicht
CRH1206F1R10P05Z is het standaard bestelbare onderdeelnummer in de CRH high-power thick film chip resistor serie van Ever Ohms Technology (TA-I). Algemeen bekend in de industrie als de "1206 1.1R 0.5W Ever Ohms weerstand", wordt deze geleverd in een EIA 1206 (metrisch 3216) behuizing met een nominale weerstand van 1.1Ω, een tolerantie van ±1%, en een nominaal vermogen van 0.5W bij 70°C omgevingstemperatuur. Vergeleken met de 0.25W limiet van conventionele 1206 thick film weerstanden, verdubbelt deze Ever Ohms weerstand de vermogensafhandeling in dezelfde footprint. Het kan gewone 1206 weerstanden op hun plaats vervangen zonder PCB herlayout, waardoor het een praktische keuze is voor stroombegrenzing, soft-start, stroomdetectie en ontladingscircuits.
Onderdeelnummer Uitsplitsing
| Veld | Betekenis | Opmerking |
|---|---|---|
| CRH | Serie | Ever Ohms high-power thick film chip resistor, onderscheidend van de standaard 0.25W CR serie |
| 1206 | Behuizing | EIA 1206 / metrisch 3216, ca. 3.05×1.60×0.55mm |
| F | Tolerantie | ±1% (G=±2%, J=±5% ook beschikbaar) |
| 1R10 | Weerstand | 1.10Ω, R staat voor het decimale punt |
| P05 | Vermogensclassificatie | 0.5W (1/2W), gerelateerd aan 70°C omgevingstemperatuur |
| Z | Milieusuffix | Loodvrije, halogeenvrije aansluitingen; RoHS 2.0 & REACH conform |
Alleen "1206 1.1R 0.5W" schrijven in een stuklijst (BOM) riskeert verkeerde levering van J-tolerantieversies of standaardvermogenversies. Gebruik altijd het volledige onderdeelnummer CRH1206F1R10P05Z bij het inkopen van deze Ever Ohms weerstand.
Belangrijkste Elektrische Parameters
Onderstaande waarden zijn samengesteld uit de publieke specificaties van de Ever Ohms CRH serie; verifieer tegen de laatste officiële datasheet vóór massaproductie.
| Item | Specificatie |
|---|---|
| Nominale weerstand | 1.10Ω (±1%, d.w.z. 1.089Ω–1.111Ω) |
| Nominaal vermogen | 0.5W @ 70°C omgevingstemperatuur |
| Max. werkspanning | 200V (continu DC of AC rms) |
| Kortstondige overspanningsspanning | 400V (5s klasse, volgens specificatievoorwaarden) |
| Temperatuurcoëfficiënt (TCR) | Groter in het laag-ohm bereik; exacte band per officiële datasheet |
| Bedrijfstemperatuur | −55°C tot +155°C |
| Isolatieweerstand | ≥10GΩ (typisch) |
| Behuizingsafmetingen | 3.05±0.10 × 1.60±0.20 × 0.55±0.15 mm |
| Aansluiting | Ni-barrièrelaag + loodvrije Sn buitenlaag |
| Verpakking | Tape & reel, typisch 5000 stuks/reel |
Voor een lage waarde zoals 1.1Ω, wordt de werkelijke operationele limiet bepaald door I²R verwarming in plaats van spanningsclassificatie. Van RCWV=√(P×R), is de continue werkspanningslimiet bij 0.5W slechts ongeveer 0.74V — ver onder de 200V apparaatclassificatie. Ontwerpcontroles moeten daarom gericht zijn op stabiele dissipatie en pulsenergie.
Constructie & Proces Kenmerken
- Substraat & weerstandselement: 96% aluminiumoxide keramisch substraat met ruthenium-gebaseerde metaaloxide dikke film pasta, gebakken op hoge temperatuur; externe glasglazuur beschermt tegen vocht en stof.
- Geoptimaliseerd warmtepad: Weerstandsoppervlak en aansluitingslay-out zijn afgestemd zodat warmte efficiënt wordt verspreid naar de aansluitingen en PCB-koper — de reden waarom een 1206 0.5W kan leveren.
- Aansluitingsstructuur: Ni-barrière plus loodvrije tin buitenlaag geeft goede weerstand tegen zwavel- en elektromigratie, waardoor open-circuit storingen in zwavelhoudende industriële omgevingen en in batterijpakketten worden verminderd.
- Soldeercompatibiliteit: Geschikt voor loodvrije reflow- en golfsoldeerprocessen; pick-and-place opbrengst, tombstoning en offsetgedrag komen overeen met gewone 1206 onderdelen — geen wijziging van het reflow-profiel nodig.
- Conformiteit: Voldoet aan RoHS 2.0 (2011/65/EU) en REACH vereisten.
Waarom CRH in plaats van de Standaard CR Serie
- Dubbel vermogen: 0.25W → 0.5W in dezelfde 1206 footprint, waardoor een upgrade naar 1210/1812 wordt vermeden en bordruimte wordt bespaard.
- Lagere temperatuurstijging: Bij gelijke dissipatie zijn de temperatuurstijging en weerstandsdrift kleiner, wat de stabiliteit van sensing en delers verbetert.
- Betere pulscapaciteit: De dikke film body en het keramische substraat absorberen hogere pulsenergie van motorstarts, relaisinschakelingen en opstartpieken.
- Onveranderde massa & footprint: Geen impact op mechanisch ontwerp of gewichtsbudgetten.
Typische Toepassingen
- Switch-mode voedingen & adapters: uitgang soft-start stroombegrenzing, dummy loads, MOSFET gate ontlading, hulpstroomdetectie.
- LED-drivers & verlichting: stroomfeedbackdetectie en surge-absorptie branch stroombegrenzing.
- Industriële besturing: PLC digitale-ingang stroombegrenzing, inverter/servo drive bescherming, sensorvoedingsdelers.
- Batterij & energieopslag: BMS laad/ontlaad pre-charge begrenzing, balancerende takken, pack-interne detectie.
- Automotive elektronica: onboard DC-DC, OBC hulpcircuits, body control modules (bevestig voertuigkwalificatie van specifieke batches bij de fabrikant of distributeur).
- Apparaten & consumentenelektronica: airconditioner en koelkast regelborden, hoogstroomtakken op hoofdprintplaten.
Toepassingsnotities
- Derating is verplicht. De 0.5W classificatie gaat uit van 70°C omgevingstemperatuur; daarboven moet het vermogen lineair worden afgebouwd tot nul bij 155°C. Herbereken het beschikbare vermogen voor gesloten behuizingen of stilstaande luchtomstandigheden.
- Houd marge aan. Selecteer voor 1.5–2× marge op stabiele dissipatie; voor gepulste werking raadpleeg de pulsvermogenscurve van de datasheet, niet alleen het gemiddelde vermogen.
- Zorg voor thermische ontlasting. Koperen gietstukken onder de pads met via's naar binnenliggende lagen verminderen de temperatuurstijging aanzienlijk; houd aangrenzende warmtebronnen uit elkaar.
- Gebruik Kelvin-routing voor low-value sensing. Met 1.1Ω in een stroomdetectiepad minimaliseren vier-draads Kelvin-sporen fouten door de weerstand van het padkoper.
- Controleer spanningsclassificatie. 200V is voldoende voor laagspanningsvoedingen; voor AC-ingangszijden of hoogspanningsbussen, kies een speciale hoogspanningsserie in plaats van te vertrouwen op behuizingsgrootte.
- Inspecteer inkomende goederen. Verifieer originele labels en reelmarkeringen (onderdeelnummer, waarde, tolerantie, lot); steekproefsgewijs weerstand testen en vraag RoHS-rapporten aan indien nodig.
Vervangers & Kruisverwijzingen
CRH1206F1R10P05Z vervangt direct standaardvermogen CR1206 onderdelen (0.25W) met dezelfde waarde en tolerantie als een opwaarts compatibele swap; het omgekeerde vereist een volledige vermogenshercontrole. Bij het kruisverwijzen van merken, zoek op "1206 1.1Ω 0.5W ±1% high-power thick film" en vergelijk de temperatuurreferentie van de vermogensclassificatie, TCR, overspanningscapaciteit en levertijd — niet alleen de stukprijs.
Waar te Kopen
De CRH-serie is een standaardlijn, maar gemengde batches, heretikettering en tolerantievervanging komen voor op de markt. Koop via kanalen met originele fabrikantenautorisatie en controleer certificaten, lottraceerbaarheid en voorraadstatus.
Shenzhen Shunhai Technology Co., Ltd.
Shunhai Technology is een geautoriseerde distributeur van Ever Ohms (TA-I) in China, die verkoop en service voor het volledige Ever Ohms productassortiment dekt met continu vernieuwde autorisatie. Gevestigd in Baoneng Technology Park, Longhua, Shenzhen, slaat het bedrijf legeringsweerstanden, precisieweerstanden, chipweerstanden, zekeringen, condensatoren, spoelen en discrete componenten op. Voor CRH1206F1R10P05Z en andere Ever Ohms weerstanden levert Shunhai originele onderdelen, ondersteunt prototyping in kleine batches en volumebestellingen, en biedt selectiebegeleiding, kruisverwijzingsmatching, levertijdbevestiging en one-stop BOM-kitting — geschikt van R&D-sampling tot massaproductie.
Huanian Mall
Huanian Mall is het online inkoopplatform van Shunhai Technology, waar u Ever Ohms weerstandsonderdeelnummers kunt zoeken, realtime voorraad en getrapte prijzen kunt bekijken, en aanvragen en bestellingen online kunt plaatsen met meerdere betalingsopties en wereldwijde levering. Het is geschikt voor snelle prijsvergelijking, aanvulling van kleine batches en one-stop BOM-aankoop.
Bevestig drie items voordat u bestelt: tolerantievereiste (±1% of ±5%), verpakking (volledige reel van 5000 stuks of losse onderdelen), en of de originele datasheet en milieuverslagen vereist zijn — dit vermindert heen-en-weer communicatie.
Stuur uw vraag rechtstreeks naar ons