1206 Pakiet 1.1Ω 0.5W Grubowarstwowy Rezystor Chipowy Wysokiej Mocy do Ograniczania i Pomiaru Prądu
Rezystor chipowy pakietu 1206
,Rezystor grubowarstwowy o dużej mocy i rezystancji 1
,1 Ω
CRH1206F1R10P05Z | 1206 1.1R 0.5W Ever Ohms Wysokomocowy rezystor chipowy grubowarstwowy
Przegląd produktu
CRH1206F1R10P05Z to standardowy numer części zamawialnej z serii wysokomocowych rezystorów chipowych grubowarstwowych CRH firmy Ever Ohms Technology (TA-I). Powszechnie nazywany w branży "rezystorem Ever Ohms 1206 1.1R 0.5W", jest dostępny w obudowie EIA 1206 (metryczna 3216) o nominalnej rezystancji 1.1Ω, tolerancji ±1% i mocy znamionowej 0.5W przy temperaturze otoczenia 70°C. W porównaniu z limitem 0.25W konwencjonalnych rezystorów grubowarstwowych 1206, ten rezystor Ever Ohms podwaja zdolność przenoszenia mocy przy zachowaniu tego samego rozmiaru. Może zastąpić zwykłe rezystory 1206 bez konieczności przeprojektowania PCB, co czyni go praktycznym wyborem do ograniczania prądu, łagodnego rozruchu, pomiaru prądu i obwodów rozładowania.
Rozbicie numeru części
| Pole | Znaczenie | Uwaga |
|---|---|---|
| CRH | Seria | Wysokomocowy rezystor chipowy grubowarstwowy Ever Ohms, odróżniony od standardowej serii CR 0.25W |
| 1206 | Obudowa | EIA 1206 / metryczna 3216, ok. 3.05×1.60×0.55mm |
| F | Tolerancja | ±1% (dostępne również G=±2%, J=±5%) |
| 1R10 | Rezystancja | 1.10Ω, R oznacza punkt dziesiętny |
| P05 | Moc znamionowa | 0.5W (1/2W), odniesiona do temperatury otoczenia 70°C |
| Z | Sufiks środowiskowy | Bez ołowiu, bez halogenów; zgodny z RoHS 2.0 i REACH |
Wpisanie w BOM tylko "1206 1.1R 0.5W" grozi błędnym dostarczeniem wersji z tolerancją J lub standardową mocą. Zawsze używaj pełnego numeru części CRH1206F1R10P05Z podczas zamawiania tego rezystora Ever Ohms.
Kluczowe parametry elektryczne
Poniższe wartości zostały zebrane z publicznych specyfikacji serii Ever Ohms CRH; przed masową produkcją należy zweryfikować je z najnowszym oficjalnym arkuszem danych.
| Pozycja | Specyfikacja |
|---|---|
| Rezystancja nominalna | 1.10Ω (±1%, tj. 1.089Ω–1.111Ω) |
| Moc znamionowa | 0.5W @ 70°C otoczenia |
| Maks. napięcie pracy | 200V (ciągłe DC lub AC rms) |
| Napięcie przeciążenia krótkotrwałego | 400V (klasa 5s, zgodnie z warunkami specyfikacji) |
| Współczynnik temperaturowy (TCR) | Większy w zakresie niskich omów; dokładny zakres wg oficjalnego arkusza danych |
| Temperatura pracy | −55°C do +155°C |
| Rezystancja izolacji | ≥10GΩ (typowa) |
| Zarys obudowy | 3.05±0.10 × 1.60±0.20 × 0.55±0.15 mm |
| Zakończenie | Warstwa barierowa Ni + bezołowiowe cynowanie zewnętrzne |
| Pakowanie | Taśma i krążek, zazwyczaj 5000 szt./krążek |
Dla niskiej wartości, takiej jak 1.1Ω, rzeczywisty limit pracy jest określony przez nagrzewanie I²R, a nie przez znamionowe napięcie. Z RCWV=√(P×R), ciągły limit napięcia pracy przy 0.5W wynosi tylko około 0.74V — znacznie poniżej znamionowego napięcia urządzenia 200V. Kontrole projektowe powinny zatem skupić się na stabilnym rozpraszaniu mocy i energii impulsowej.
Cechy konstrukcyjne i procesowe
- Podłoże i element oporowy: podłoże ceramiczne z tlenku glinu 96% z pastą grubowarstwową na bazie tlenku rutenu, wypalane w wysokiej temperaturze; zewnętrzny szkliwiony glazur chroni przed wilgocią i kurzem.
- Zoptymalizowana ścieżka cieplna: obszar rezystora i układ zakończeń są dostrojone tak, aby ciepło rozpraszało się efektywnie do zakończeń i miedzi PCB — dlatego 1206 może dostarczyć 0.5W.
- Struktura zakończeń: bariera Ni plus bezołowiowa warstwa cyny zapewnia dobrą odporność na siarkę i migrację elektrochemiczną, zmniejszając awarie obwodu otwartego w środowiskach przemysłowych zawierających siarkę i wewnątrz pakietów baterii.
- Kompatybilność lutowania: Nadaje się do lutowania bezołowiowego reflow i falowego; wydajność pick-and-place, zjawisko tombstoningu i zachowanie przesunięcia odpowiadają zwykłym częściom 1206 — nie jest wymagana zmiana profilu reflow.
- Zgodność: Spełnia wymagania RoHS 2.0 (2011/65/UE) i REACH.
Dlaczego CRH zamiast standardowej serii CR
- Podwójna moc: 0.25W → 0.5W w tej samej obudowie 1206, unikając przejścia na 1210/1812 i oszczędzając miejsce na płytce.
- Niższy wzrost temperatury: przy równej dysypacji, wzrost temperatury i dryft rezystancji są mniejsze, poprawiając stabilność pomiaru i dzielnika.
- Lepsza zdolność impulsowa: grubowarstwowy korpus i ceramiczne podłoże pochłaniają wyższą energię impulsową z rozruchu silnika, załączania przekaźnika i przepięć podczas włączania zasilania.
- Niezmieniona masa i rozmiar: brak wpływu na projekt mechaniczny lub budżet wagowy.
Typowe zastosowania
- Zasilacze impulsowe i adaptery: ograniczanie prądu łagodnego rozruchu wyjściowego, obciążenia pozorowane, rozładowanie bramki MOSFET, pomocniczy pomiar prądu.
- Sterowniki LED i oświetlenie: pomiar sprzężenia zwrotnego prądu i ograniczanie prądu gałęzi absorpcji przepięć.
- Sterowanie przemysłowe: ograniczanie prądu wejścia cyfrowego PLC, ochrona falownika/serwonapędu, dzielniki zasilania czujników.
- Baterie i magazynowanie energii: ograniczanie prądu ładowania/rozładowania BMS, gałęzie balansu, pomiar wewnątrz pakietu.
- Elektronika samochodowa: pokładowe DC-DC, pomocnicze obwody OBC, moduły sterowania nadwozia (potwierdzić kwalifikację klasy samochodowej dla konkretnych partii u producenta lub dystrybutora).
- Urządzenia AGD i elektronika użytkowa: płyty sterujące klimatyzatorów i lodówek, gałęzie wysokoprądowe na płytach głównych.
Uwagi dotyczące zastosowania
- Derating jest obowiązkowy. Ocena 0.5W zakłada temperaturę otoczenia 70°C; powyżej tej temperatury moc musi być stopniowo zmniejszana liniowo do zera przy 155°C. Ponownie oblicz dostępną moc dla zamkniętych obudów lub warunków bezruchu powietrza.
- Zachowaj margines. Wybierz margines 1.5–2× na stabilną dysypację mocy; dla pracy impulsowej skonsultuj się z krzywą mocy impulsowej w arkuszu danych, a nie tylko z mocą średnią.
- Zapewnij ulgę termiczną. Miedziane pola pod padami z przelotkami do wewnętrznych warstw znacznie zmniejszają wzrost temperatury; utrzymuj sąsiednie źródła ciepła w oddaleniu.
- Użyj trasowania Kelvina do pomiaru niskich wartości. Przy 1.1Ω w ścieżce pomiaru prądu, czteroprzewodowe ślady Kelvina minimalizują błędy wynikające z rezystancji miedzi padów.
- Sprawdź znamionowe napięcie. 200V wystarcza dla zasilaczy niskonapięciowych; dla stron wejściowych AC lub szyn wysokiego napięcia, wybierz dedykowaną serię wysokiego napięcia zamiast polegać na rozmiarze obudowy.
- Sprawdź dostarczone towary. Zweryfikuj oryginalne etykiety i oznaczenia krążków (numer części, wartość, tolerancja, partia); przetestuj próbnie rezystancję i poproś o raporty RoHS w razie potrzeby.
Zamienniki i odniesienia krzyżowe
CRH1206F1R10P05Z bezpośrednio zastępuje standardowe części CR1206 o tej samej wartości i tolerancji o standardowej mocy (0.25W) jako zamiennik kompatybilny wstecz; odwrotnie wymaga pełnego ponownego sprawdzenia mocy. Podczas porównywania marek, szukaj "1206 1.1Ω 0.5W ±1% high-power thick film" i porównaj podstawę temperaturową oceny mocy, TCR, zdolność przeciążeniową i czas realizacji — nie tylko cenę jednostkową.
Gdzie kupić
Seria CRH to linia towarowa, ale na rynku występują mieszane partie, przepakowywanie i zamiana tolerancji. Kupuj przez kanały z autoryzacją oryginalnego producenta i sprawdzaj certyfikaty, identyfikowalność partii i stan magazynowy.
Shenzhen Shunhai Technology Co., Ltd.
Shunhai Technology jest autoryzowanym dystrybutorem Ever Ohms (TA-I) w Chinach kontynentalnych, obejmującym sprzedaż i serwis pełnej gamy produktów Ever Ohms z ciągle odnawianą autoryzacją. Firma z siedzibą w Baoneng Technology Park, Longhua, Shenzhen, posiada w magazynie rezystory stopowe, rezystory precyzyjne, rezystory chipowe, bezpieczniki, kondensatory, cewki i urządzenia dyskretne. Dla CRH1206F1R10P05Z i innych rezystorów Ever Ohms, Shunhai dostarcza oryginalne części, wspiera prototypowanie w małych partiach i zamówienia wolumenowe, a także zapewnia wskazówki dotyczące wyboru, dopasowanie krzyżowe, potwierdzenie czasu realizacji i kompleksowe zestawy BOM — odpowiednie od prób R&D po masową produkcję.
Huanian Mall
Huanian Mall to platforma zakupowa online Shunhai Technology, gdzie można wyszukiwać numery części rezystorów Ever Ohms, przeglądać zapasy w czasie rzeczywistym i ceny stopniowane, a także składać zapytania i zamówienia online z wieloma opcjami płatności i globalną dostawą. Nadaje się do szybkiego porównania cen, uzupełniania małych partii i kompleksowych zakupów BOM.
Przed złożeniem zamówienia, potwierdź trzy pozycje: wymaganą tolerancję (±1% lub ±5%), opakowanie (pełny krążek 5000 szt. lub luźne części) oraz czy wymagany jest oryginalny arkusz danych i raporty środowiskowe — to skraca czas komunikacji.
Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas