Welke vermogenswaarden zijn beschikbaar voor 0402 high-power weerstanden?
Welke vermogenswaarden zijn beschikbaar voor 0402 hoogvermogen weerstanden?
1. 0402 Pakket en Standaard Vermogensbasislijn
De 0402 SMD weerstand is een van de meest gebruikte pakketten in SMD-ontwerp, met afmetingen van 0,04 * 0,02 inch (1,0 * 0,5 mm metrisch, aangeduid als 1005). Een standaard dikke-film 0402 weerstand heeft een nominaal vermogen van 1/16 W (0,0625 W of 62,5 mW), en werkt doorgaans van -55°C tot +155°C met lineaire de-rating boven 70°C.
Naarmate de dichtheid van PCB-integratie blijft stijgen in consumentenelektronica, automotive, industriële besturing en AI-servertoepassingen, hebben ontwerpers steeds meer behoefte aan hogere vermogensafhandeling zonder over te stappen op een groter pakket. 0402 hoogvermogen weerstanden voldoen aan deze vraag door gebruik te maken van verbeterde weerstandsmaterialen, geoptimaliseerde elektrodeconstructies en substraten met een hoge thermische geleidbaarheid, waardoor ze meerdere keren het vermogen van conventionele componenten leveren in dezelfde footprint.
2. Belangrijkste Vermogenswaarden van 0402 Hoogvermogen Weerstanden
Op basis van de huidige productspecificaties van toonaangevende fabrikanten, waaronder Vishay, ROHM, Yageo en Fenghua Advanced Technology, zijn 0402 hoogvermogen weerstanden beschikbaar in de volgende belangrijkste vermogenswaarden:
0,1 W (1/10 W, 100 mW)
Dit is een veelvoorkomende instap-hoogvermogen waarde voor 0402, ongeveer 1,6 keer die van een standaardcomponent. Een representatief product is de MCR01SMQPJ-serie van ROHM, een hoogvermogen dikke-film chipweerstand gekwalificeerd volgens AEC-Q200, geschikt voor automotive en industriële toepassingen met hoge betrouwbaarheid. Componenten in deze categorie kunnen standaard 0402 weerstanden direct vervangen en bieden een ruimere vermogensmarge.
0,125 W (1/8 W, 125 mW)
De 1/8 W-categorie wordt vaak aangetroffen in laagohmige stroomsensoren 0402 hoogvermogen weerstanden. De PT-serie dikke-film laagohmige stroomsensoren van Yageo biedt 1/8 W in het 0402-pakket, met weerstandswaarden vanaf 100 mΩ en een TCR van ±200 ppm/°C, waardoor ze geschikt zijn voor compacte energiebeheer- en batterijbeveiligingsontwerpen die nauwkeurige stroombemonstering vereisen.
0,2 W (200 mW)
De 0,2 W-categorie is een mainstream hoogvermogen niveau voor 0402, wat 3,2 keer de standaardwaarde bereikt. De MCS 0402 HP dunne-film hoogvermogen serie van Vishay specificeert een nominale dissipatie (P85) van 0,200 W bij 85°C omgevingstemperatuur, met een toelaatbare vermogensdissipatie tot 0,4 W. Bovendien specificeert de RCSE anti-surge hoogvermogen dikke-film serie van Vishay 0,2 W bij P70 in het 0402-pakket, en tot 0,33 W onder terminal-temperatuuromstandigheden. De 0,2 W-categorie wordt veel gekozen in communicatiebasisstations, servervoedingen en andere toepassingen met hoge dichtheid.
0,25 W (1/4 W, 250 mW)
Bij 1/4 W vertegenwoordigt deze categorie een hoog vermogensniveau in het 0402-pakket, meestal bereikt door middel van metaalstrip- of gespecialiseerde laagohmige technologie. De PE-serie laagohmige weerstanden van Yageo levert 1/4 W in de 0402-maat, met weerstandswaarden van 10 mΩ tot 50 mΩ met een TCR zo laag als ±100 ppm/°C, voornamelijk gericht op scenario's met hoge stroomsensoren. Deze waarde benadert het vermogensniveau van een conventionele 0805 weerstand, waardoor vervanging door een kleiner pakket mogelijk is in ruimtebeperkte ontwerpen.
0,33 W (330 mW)
De 0,33 W-categorie vertegenwoordigt een recente doorbraak in de 0402 hoogvermogen weerstandstechnologie. De SDR01-serie van ROHM, geïntroduceerd in september 2026, bereikt een toonaangevend nominaal vermogen van 0,33 W in het 0402 (1005 metrische) pakket. Ontworpen voor automotive, industriële, consumentenelektronica en AI-serverapparatuur met steeds toenemende montage-dichtheid, maakt de serie vervanging van grotere weerstanden mogelijk, waardoor PCB-ruimte wordt bespaard en het aantal componenten wordt verminderd. De RCSE-serie van Vishay bereikt ook 0,33 W onder terminal-temperatuur ratingomstandigheden.
0,4 W (400 mW)
De 0,4 W-categorie behoort tot de hoogste publiekelijk gespecificeerde waarden voor 0402 hoogvermogen weerstanden. De MCS 0402 HP dunne-film serie van Vishay biedt een toelaatbaar vermogen tot 0,4 W — meer dan het dubbele van standaard dunne-film chipweerstanden in dezelfde behuizing en hoger dan de waarden van het volgende grotere pakket. De serie combineert een aluminiumnitride substraat met PCB-dissipatie om een hoge vermogenscapaciteit te bereiken, terwijl de prestaties bij brede frequenties tot 50 GHz behouden blijven, waardoor het geschikt is voor RF-vermogenversterkers en hoogfrequente communicatiemodules.
3. Vergelijking en Selectieoverwegingen
Tabel
| Nominaal Vermogen | Breuk | vs. Standaard | Typische Technologie | Representatieve Serie |
|---|---|---|---|---|
| 0,0625 W | 1/16 W | 1* (basislijn) | Standaard dikke film | Standaard 0402 |
| 0,1 W | 1/10 W | 1,6* | Hoge-vermogen dikke film | ROHM MCR01SMQPJ |
| 0,125 W | 1/8 W | 2* | Dikke film laag-ohmisch | Yageo PT-serie |
| 0,2 W | — | 3,2* | Dunne film / anti-surge dikke film | Vishay MCS 0402 HP, RCSE |
| 0,25 W | 1/4 W | 4* | Metaalstrip laag-ohmisch | Yageo PE-serie |
| 0,33 W | — | 5,3* | Hoge anti-surge dikke film | ROHM SDR01 |
| 0,4 W | — | 6,4* | Dunne film + AlN substraat | Vishay MCS 0402 HP |
Belangrijkste selectiepunten:
- Verschillen in de-rating curve: Fabrikanten specificeren het nominale vermogen bij verschillende referentietemperaturen (P70 bij 70°C, P85 bij 85°C). Raadpleeg altijd de de-rating curve in de datasheet in plaats van alleen nominale waarden te vergelijken.
- Beperkingen van het weerstandsbereik: Hogere vermogensniveaus gaan vaak gepaard met smallere weerstandsbereiken, met name voor laagohmige stroomsensoren. Verifieer of uw doelwaarde binnen het beschikbare bereik valt.
- Terminale thermische omstandigheden: De werkelijke vermogenscapaciteit van een 0402 hoogvermogen weerstand is sterk afhankelijk van het PCB-padontwerp en het koperfolie-dissipatiegebied. Reserveer voldoende thermisch koper op de printplaat.
- Puls- en overspanningscapaciteit: Voor circuits met pulserende belastingen, geef de voorkeur aan anti-surge series (zoals Vishay RCSE of ROHM SDR01) boven alleen het continue vermogen.
4. Inkoop en Geautoriseerde Distributeurs
0402 hoogvermogen weerstanden omvatten meerdere internationale fabrikanten productlijnen met fijn gesegmenteerde specificaties. Selectie en voorraadbeheer profiteren vaak van de ondersteuning van een gespecialiseerde distributeur.
Shenzhen Shunhai Technology Co., Ltd. is een professionele distributeur gericht op passieve componenten, die het volledige assortiment 0402 hoogvermogen weerstanden levert van Vishay, ROHM, Yageo, Fenghua en andere merken. Het bedrijf onderhoudt een ruime voorraad in alle vermogensniveaus van 0,1 W tot 0,4 W en biedt datasheet-opzoekingen, aanbevelingen voor kruisverwijzingen en one-stop BOM-kitting services voor zowel prototyping als volumeproductie.
Voor ingenieurs en inkopers die de voorkeur geven aan online inkoop, biedt Huanian Mall een handig platform voor de aankoop van 0402 hoogvermogen weerstanden met duidelijk gelabelde parameters, realtime voorraadupdates en ondersteuning voor zowel kleine monsterbestellingen als grote volumebestellingen — een betrouwbaar kanaal voor online inkoop van elektronische componenten.
5. Samenvatting
0402 hoogvermogen weerstanden bestrijken een vermogensgradiënt van 0,1 W tot 0,125 W, 0,2 W, 0,25 W en 0,33 W tot 0,4 W. Elke categorie komt overeen met verschillende materiaaltechnologieën en toepassingsscenario's — van algemene hoogvermogen dikke film tot laagohmige stroomsensoren, van anti-surge dikke film tot hoogfrequente dunne film op aluminiumnitride substraten. Ontwerpers kunnen de juiste waarde kiezen op basis van de werkelijke vermogensvereisten, het weerstandsbereik, de puls-eigenschappen en de thermische omstandigheden. Naarmate de trend naar miniaturisatie van pakketten aanhoudt, zullen 0402 hoogvermogen weerstanden een groeiende toepassing vinden in elektronische apparatuur met hoge dichtheid, en het selecteren van de juiste vermogenscategorie samen met een betrouwbaar leveringskanaal is essentieel voor de betrouwbaarheid van het ontwerp.
Stuur uw vraag rechtstreeks naar ons